Időutazás cukorcsónakkal

Falánk Fanny Cukrászda (Centrum) MiskolcFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc a térképen

Átlagos 2023. márciusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. november 26.
Egy régi, évtizedek óta működő cukrászda, amelyet mindenki ismer Miskolc-szerte. Retró hangulatú, a 70-es éveket megidéző, minden szempontból.
Én is jó párszor jártam már itt, hát itt szinte semmi nem változott. Ez a kisebbik egységük a régi Centrummal szemben, a másik nagyobb, "rendes" kávézó és cukrászdájuk a Szemere utcában található. Ez a kisebbik egység egy afféle talponálló, illetve elviteles hely. Helyben csak az ablak menti könyöklőknél állva lehet sütizni vagy kávézni, nyáron fagyizni. Újításként már nemcsak édességeket, süteményt és tortát kapni náluk, hanem ún. hidegkonyhai termékeket is, szendvicset, salátát, mirelitből sütött ezt-azt. Ez a környéken dolgozó, ebédidőben "kiugró" vendégeknek jó opció lehet egy gyors ebéd beszerzésére. Egész tortát előre kell rendelni.
A fősodratú sütemények árazása a budapesti árakhoz képest olcsónak mondható, vidéki viszonylatban átlagosnak mondanám, jellemzően 600 Ft körüli szeletárak, de nem nagy szeleteket adnak. Példaképpen: tejszínes-diós kocka, Fekete-erdő szelet, karamellás krémes, Lúdláb, Mirinda szelet, Rákóczi túrós (ezt ettem, középszerű, túl édes). Volt csokis és vaníliás Profiterol is. Érdekesség lehet a gőzgombóc, amelynek darabja 1200 Ft, de szép nagy gombócot adnak, mákos, diós, fahéjas vagy vaníliás szórással. Szerintem a mákos az autentikus, az eredeti. A képviselő fánk is átlagos volt, házgyári jellegű, semmi extra. A kalapja egy kicsit száraz volt.
A kiszolgálás olyan semmilyen volt, nem kedves, de nem is undok.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Falánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - EgyébFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - EgyébFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - EgyébFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - EgyébFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - EgyébFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - EgyébFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - Külső képFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - Étel/italFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - Étel/italFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - Külső képFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - Külső képFalánk Fanny Cukrászda (Centrum) Miskolc - Külső kép

Falánk Fanny Cukrászda (Centrum) további értékelései

2017.05.25a párjával
Bár központi helyen van, mivel kicsi helyiség leülni nem lehet, így akkor szoktam beszaladni, ha máshova nincs időm, de ide is ritkán, hiába útba esik. Szinte mindig zsúfolt, mivel keskeny helyiség, a minőséggel nincs gond, jól megszokott "Fannys". Nekem mondjuk a tortái drágák, de jól néznek ki....
Premier Hotel Miskolc - Reggelis ajánlat
Reggelis ajánlat