zsámiska: Először jó, aztán nem jó! - Vendelin Étterem Miskolc

Vendelin Étterem Miskolc értékelése
33. helyezett a 140 miskolci étterem közül

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Először jó, aztán nem jó!

2018. februárban, családjával járt itt
Értékelt: 2018. február 26. - 3 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Először 2018.01.05.-én próbára tértünk be, estére kerestünk megoldást szülinapi vacsorára, és menüt ebédeltünk . Minden jó volt, gyors udvarias kiszolgálás, finom ételek, még elvitelre vettünk kocsonyát is, az is finom volt. Le is foglaltuk hat személyre estére az asztalt.
A szülinapi ételek is jók voltak, egyetlen negatívum: a szűzpecsenye nem azonos a karajjal, de a többi mellett ez "elment". A Krúdy kacsacomb olyan jól sikerült, hogy én sem tudok jobbat!
A jó tapasztalat alapján, 02.16.-án egy névnap alkalmából ismét foglaltunk, jöttünk, de többet nemigen jövünk. A hely ugyanolyan kellemes, a kiszolgálás ugyanolyan figyelmes, az árak megemelve, (ezt még megértjük) de hogy a magasabb ár rosszabb minőséget hoz, ezt nem gondoltuk. A régi étlappal talán jobban jártunk volna...
Az elfogyasztott ételek közül a tepertőkrém és a levesek jók voltak, de a többi elvette a kedvünket. A rántott csirkemellen a panír külön életet élt, a karajba göngyölt máj vizenyős radírgumi állagú (ugyan milyen lenne akkora darabban előkészítés nélkül beletéve!). A hamisítatlan borjú bécsit inkább hamisították volna, talán jobban jártunk volna, vastag és rágós volt. A hasábburgonya olajjal átitatott volt, vagy újra "sütve", vagy a hűlő olajban benne felejtve. Összefoglalva, a panírozott, rántott ételeket sokkal nagyobb odafigyeléssel kellene előkészíteni és kisütni, a mi bajunk, hogy ezeket szeretjük, és ezt kaptuk.
Azért sajnáljuk nagyon ezt a helyzetet, mert az első alkalom után úgy éreztük, találtunk egy jó helyet a családi alkalmakra, mikor nem otthon készül a vendéglátás. Korábban más éttermekben voltunk, most akkor mehetünk vissza azokba, vagy marad az otthoni, az igazi!

Ennyire tetszett: Gyenge

Vendelin Étterem Miskolc
3530 Miskolc
Széchenyi István út 6/b

2020. július 26.
Nagyon tetszett régebben az étterem. Végre nem csak ilyen csirke meg olyan csirke, meg sertés, hanem mindenféle különlegesség. Egyébként is nagy rajongója vagyok a Szimbád filmnek, s a jellegzetes vendéglős jelenlétének, így külön öröm volt, hogy az ételek megtalálhatók sok más finomsággal az...

2019. május 23.
Fantasztikus hely, fantasztikus ízek, korrekt árak, kedves kiszolgálás. Az egyik legjobb választás a környéken.