ZigZag: Bordóba öltöztetve - Fiáker Panzió Miskolc

7. helyezett a 39 miskolci szállás közül

Bordóba öltöztetve

2019. márciusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. március 10. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Családi vállalkozásban üzemeltetett kis panzió a Népkert melletti utcában. A tulajdonos pár a földszinten lakik, az emeleten 5 kis szoba található. Házias reggelit lehet kérni, de ez opcionális.
Az emeletre felvezető lépcső szűkös, nem akadálymentesített.
Az egész belső tér, a kialakítás nagyon hangulatos, egyedi, budoár-jellegű. A bordóvörös szín az uralkodó, ez jelenik meg a falakon, a kárpitokon, szőnyegeken, függönyökön. Nekem határozottan bejött, tetszetős, de meglehetősen erőteljes a hatása, biztosan van olyan, akinek ez nyomasztó lenne. Két szoba a Népkert felé néz, a többi a szomszéd kertekre, házakra.
A szoba pici volt, de kényelmes, minden elfért benne.
A wifi megbízhatóan működött.
A tévén sok csatorna jött (40+). A fürdőszoba egyszerű, zuhanyzós, olcsó folyékony szappan volt bekészítve. A törölközők, az ágynemű puha, tiszta, kellemes tapintású.
A reggelit előre megbeszélt időpontban készítette el a háziasszony, a meleg fogást (tojásételt) előző este leegyeztettük. A reggeli várakozáson felül bőséges volt. Parkolni a ház zárt udvarában lehet (max. 3 autó fér be), de a ház előtti kis forgalmú utcán is biztonságos, térfigyelő kamera van.
A panzió érdekessége még, hogy a bejárat felett valóban elhelyeztek egy fiákert dekorációként.
Évekkel ezelőtt a pinceszinten zenés borbár működött itt, de erre már nincs kapacitása a családnak. Mondjuk igaz, akad épp elég szórakozóhely a városban, itt meg talán sokak nyugalmát zavarná.
Kitűnő árérték arány.

3529 Miskolc
Budai József út 26.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2019. november 2.
Ausztriából hazafelé tranzitszállásként, 1 éjszakára szálltunk itt meg. A sz....hu web-oldalon foglaltuk a szállást, előleget nem kellett fizetni, bankkártya adatokat sem kértek. A szállásadó hölggyel telefonon leegyeztettük a részleteket érkezés előtt, személyesen is kedves volt. Sümeg külsőbb...

2020. január 5.
Viszonylag új nyitású kávézó és bisztró a Kolosy téri piac mögötti utcában. Korábban egy indiai étterem működött itt évekkel ezelőtt, s bár kívülről inkább olaszos, kiülős teraszos kávézónak tűnik a hely, betérve kiderült, hogy továbbra is visznek konyhát, méghozzá ázsiai vonalon: többféle...

2020. január 5.
Egykori cipészműhelyben kialakított söröző az Akácfa utca középső szakaszán. Egy másik közeli helyen születésnapot ünnepeltünk, utána itt találkoztunk a többi barátunkkal, pontosabban csak a bejáratig jutottunk. A hely sajnos teljesen tele volt, bár van galériaszint is, egyetlen szabad asztalt...