Kistanulságos

Mosoni hősi emlékmű MosonmagyaróvárMosoni hősi emlékmű Mosonmagyaróvár a térképen

Átlagos 2023. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. június 6.
Még Mosonmagyaróváron elmélkedtem a helyi világháborús emlékműveken, erről, meg az ilyen típusúakról azóta is gondolkodom és azóta is többször szembejöttek velem. Mosonmagyaróvárnak négy első világháborús emlékműve is van. Szapora műfaj ez a vidéken. Ez, ami a képen látható, közvetlen a piac mellett van, kis kápolnával kiegészítve. Namármost... tegyük a szívünkre a kezünket, és egyszer legyünk őszinték! Büdös-nagy csalás, ha az interneten Merkely Béla dr., Szabó Gyuri bácsi bükki füvesember vagy Zacher Gábor dr. nevében tesznek fel gyógyszerhirdetéseket külföldi sarlatán cégek? Az bizony, ocsmány visszaélés. Na, de akkor büdös-nagy csalás, ha egy szobron Jézus a magyar katonák mellé pártol, a háborút támogatja vigasztalja, a másik szobron meg Patrona Hungariae (Szűz Mária, Magyarország Nagyasszonya) harci páncélba öltözve, hóhérhoz méltó pallossal a kezében áll az oldalunkon? Teljes visszaélés ez is a névvel, a személlyel. Ez nem keresztesháború, szobrászöcsik, itt nem a hitetlenek ellen harcoltunk, hanem a nálunk még katolikusabb olaszok ellen. Szóval, az olasz Jézus az olasz katonákat üdvözíti, a magyar Jézus meg a magyart? Ha csak egy szó is igaz Jézus tanításaiból, üzenetéből, ez a szobor nem jöhetett volna létre. Legfeljebb azzal az aláírással, hogy én megmondtam neked, de te nem fogadtál szót, hülye voltál, így jártál.
Mosoni hősi emlékmű Mosonmagyaróvár - EgyébMosoni hősi emlékmű Mosonmagyaróvár - Külső képMosoni hősi emlékmű Mosonmagyaróvár - Külső képMosoni hősi emlékmű Mosonmagyaróvár - Egyéb
Aquasol Resort Mosonmagyaróvár - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel