Étterem teszt 39.-pusztai oázis

Tuba Tanya NagyhegyesTuba Tanya Nagyhegyes a térképen

Kiváló 2016. áprilisban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2016. április 7.
Egyszer már jártam itt, akkor is emlékezetes volt.
Megközelítés, félórás autóút jó utakon, parkolásról
nem kell írni, a pusztában, van hely.
Vendéglátónk és karikás ostor pattogása fogad a kapuban, mi is kiprobalhatjuk.
A tornácon pálinkával és kenyér lángossal(tejfölös tōpörtyűvel) kínálnak majd körbe járunk és bemutatják a tanyát, ami inkább egy skanzen.
Racka juhok, puli, csacsi és ló, majd a,, főnök,, Béla a szürkemarha bika is bemutatásra kerül. Örülnek nekünk, mert látogatásunk etetéssel is jár.
Az ebéd előtt ismét pálinka és jön a LEVES!
Így nagybetűvel. Végre! tálban érkezik, rögtön eltűntetjuk és kérünk repetát. Hibátlan! Sem paprika sem só nem kell hozzá, tökéletes. Három tányérral gyűrök be, a többiek nem levesmániâsok, én igen.
Közben házi citera zenekar játszik, itt aztán igazi magyaros hangulat van, de a fotók ezt jobban bemutatják.
A főétel egy TUBA tál, emberes adagokkal, sertéssült és a sült kacsacomb! Isteni finom. Közben 4 féle bort kapunk, bemutatóval és ismertetővel, ami egri bikavérrel zárul. Én nem vagyok boros, de ezek kiváló italok voltak. A desszert lekváros sütemény, kitűnő.
A falakon a fotók, a tanya építőinek 4 generációját mutatják. A fénykor az NDK turisták idejében volt, de ma is kedvelt rendezvény helyszín.
A számla igen barátságos, ötezer ft/fő amit a rendezvény szervező fizet. Abszolút korrekt.
Összegzés : kiváló hely, semmihez sem hasonló élmény, ideértve a madáretetőben!! elrejtett pálinkás üveget és poharakat! A túra során ebből is kínáltak pálinkát. Egyedi jelenség a tanya, nem szabad kihagyni.

Gyakorlatilag nem lehet belekötni, ilyen háziasan elkészített finom ételeket ritkán eszünk.

Minősités : különösen ajánlott!
Értékelés :10/10 pont
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Tuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - Külső képTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - BelsőTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - Étel/italTuba Tanya Nagyhegyes - EgyébTuba Tanya Nagyhegyes - Külső kép

Tuba Tanya további értékelései

2019.09.24kollégákkal
Csoportos kirándulásunk záróprogramjaként érkeztünk meg a Tuba tanyára kora este. Régi, igazi ízes magyar tanya, fogópálinka a bejáratnál, karikás ostoros vendéglátók, bátraknak újabb pálinka. Már ezzel megnyerték sokunkat úgy, hogy még a buszról alig szálltunk le :-). Ezek után a vendéglátók az...
2016.05.15gyerekekkel
Meseszép környezetben hangulatos, családias, igényesen felszerelt virág nevekkel ellátott házikók... Nagyon finom, házias, bőséges ellátás! Házassági évfordulónkon töltöttünk el ott egy hétvégét, amit a házigazda emlékezetessé tett egy finom süteménnyel ajándékul! Mindenkinek csak ajánlani tudom!
2016.05.15családjával
Eldugott hely, de a tanya hangulatát szeretőknek kiváló. A terület gondozott, a program kiváló, a kaja? Fantasztikus!!! Akárcsak a pálinka! Kemencés ételek, házi állatok, nádfedeles ház... A szoba tiszta, kellemes komfortérzettel. Az éttermi rész is kulturált, fantasztikusan finom és bőséges...
Hotel Kamilla Balmazújváros - Tavaszi Basic Kamilla
Tavaszi Basic Kamilla