Dombtetőn a visszaúton

Nagymarosi Kálvária-kápolna NagymarosNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros a térképen

Kihagyhatatlan 2022. szeptemberben járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 30.
A kicsiny hófehérre meszelt, egyhajós Kálvária kápolna barokk stílusban épült 1773-ban a stációkkal egyidejűleg, Berki Márton képzőművész réz domborművei díszítik a keresztút állomásait a 90-es évek óta.
Én nem a lépcsők felől, hanem a Fehérhegy felől, a Julianus kilátótól visszaereszkedve tettem ide egy kis kitérőt, majd lefelé a lépcsőn mentem vissza a településmag felé.
A kápolna mellett a Megfeszített Jézus látható a kereszten. A bejárat előtti füves dombról szép kilátás nyílik a Duna túlpartján magasodó visegrádi fellegvárra.

A Szent Kereszt Felmagasztalása templomtól a kék jelzéseket követve érünk el a Kálvária utcáig, ahonnan szelídgesztenyefákkal övezett nagyon hangulatos, ódon lépcsősor vezet fel a stációk közt a kápolnához (na, én meg pont visszafelé haladtam, így értem el visszafelé a katolikus templomig).
A kápolna sajnos nem volt nyitva, még csak bekukkantani sem lehetett.
Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - Egyéb

Nagymarosi Kálvária-kápolna további értékelései

2023.01.26egyedül
Felmásztam a dombtetőre, s onnan néztem (volna) szerteszét (hogy a költő néhány szavával éljek), ha nem feküdt volna sűrű köd e tájon. Szóval, felmásztam, és aztán rájöttem, hogy itt a Kálvária, meg a Kálvária-kápolna két külön tétel, na, akkor megvan ez is. A kálváriákon a képregénytörténet a...
Royal Club Hotel Visegrád - Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel