Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros

Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros
Nagymarosi Kálvária-kápolna NagymarosNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros
Nagymarosi Kálvária-kápolna NagymarosNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros

Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros bemutatkozása

A nagymarosi kápolnából valamikor egy egyenes út vezetett le kálvária lépcső aljáig (ezeket az 1920-as években nagymarosi családok építtették, sok lépcsőn még olvasható az építtető neve). A lenyűgöző, fa huszártornyos épület az 1770-es években épült, barokk stílusban. A dombról mesés kilátás nyílik a Duna túlpartján magasodó visegrádi fellegvárra.

Royal Club Hotel Visegrád - Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
2025.01.01-ig
Royal Club Hotel Visegrád

Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros vélemények

2055
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 677 városban járt márFelfedező - 2210 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42154 feltöltött kép
Érdekes 2023. január 26.egyedül járt itt
Felmásztam a dombtetőre, s onnan néztem (volna) szerteszét (hogy a költő néhány szavával éljek), ha nem feküdt volna sűrű köd e tájon. Szóval, felmásztam, és aztán rájöttem, hogy itt a Kálvária, meg a Kálvária-kápolna két külön tétel, na, akkor megvan ez is. A kálváriákon a képregénytörténet a legtöbbször a kápolnánál ér véget, itt is pontosan ez van.
Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - Külső képNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - Külső képNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - Külső képNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - Külső kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 30. járt itt
A kicsiny hófehérre meszelt, egyhajós Kálvária kápolna barokk stílusban épült 1773-ban a stációkkal egyidejűleg, Berki Márton képzőművész réz domborművei díszítik a keresztút állomásait a 90-es évek óta. Én nem a lépcsők felől, hanem a Fehérhegy felől, a Julianus kilátótól visszaereszkedve tettem ide egy kis kitérőt, majd lefelé a lépcsőn mentem vissza a településmag felé.
Nagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - EgyébNagymarosi Kálvária-kápolna Nagymaros - Egyéb