Rotunda a táj felett

Ösküi kerektemplom ÖsküÖsküi kerektemplom Öskü a térképen

Érdekes 2021. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2021. augusztus 16.
Ide azért valamikor muszáj eljönni, mert ez egy sajátos látvány, érdekes nevezetesség. Nem túl nehéz megtalálni a faluban, ha az ember letér a 8-as útról, eléggé szembetűnő. Megszoktam már, hogy az ilyenek mindig zárva vannak, ilyen-olyan "terv" keretében alaposan felújítják őket, aztán belül gyakorlatilag sohasem látod. Hát ilyen ez. Persze, néha azért szerencsém is volt már. Amúgy meg javasolt kirándulóhely, szerintem is. Török mecsetnek is nevezték vagy hitték, de nem, ez a falu korábbi temploma volt egykor, amit aztán kinőttek és azóta egy nagyobb templomba járnak a helyiek. Ez meg az Árpád-kori körtemplomok egyike.
Ösküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - Külső kép

Ösküi kerektemplom további értékelései

2023.08.26a párjával
Utban Várpalota felé útbaejtettük az Ösküi Kerektemplomot. Nagyon érdekes építmény. Nagyon hangulatos helyen. Jó fentről a kilátás.
Nereus Park Hotel Balatonalmádi - Balatoni nyár
Balatoni nyár