Ösküi kerektemplom Öskü

Ösküi kerektemplom Öskü
Ösküi kerektemplom ÖsküÖsküi kerektemplom Öskü
Ösküi kerektemplom ÖsküÖsküi kerektemplom Öskü

Ösküi kerektemplom Öskü bemutatkozása

A Veszprém megyei Öskü híres középkori műemléke az ösküi kerektemplom, vagy más néven ösküi rotunda. A műemléki védelem alatt álló templom feltehetőleg a 11-12. században épült, román sítlusban.

Nereus Park Hotel Balatonalmádi - Napi árak reggelis ellátással
2024.08.21-ig
Nereus Park Hotel Balatonalmádi
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

Ösküi kerektemplom Öskü vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 127 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelőNépszerű író - 46 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1689 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. augusztus 26.a párjával járt itt
Utban Várpalota felé útbaejtettük az Ösküi Kerektemplomot. Nagyon érdekes építmény. Nagyon hangulatos helyen. Jó fentről a kilátás.
Ösküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - Egyéb
2082
Érdekes 2021. augusztus 16.a párjával járt itt
Ide azért valamikor muszáj eljönni, mert ez egy sajátos látvány, érdekes nevezetesség. Nem túl nehéz megtalálni a faluban, ha az ember letér a 8-as útról, eléggé szembetűnő. Megszoktam már, hogy az ilyenek mindig zárva vannak, ilyen-olyan "terv" keretében alaposan felújítják őket, aztán belül gyakorlatilag sohasem látod.
Ösküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - EgyébÖsküi kerektemplom Öskü - Külső képÖsküi kerektemplom Öskü - Külső kép