Benko Éva: Déli csúcsidőben semmiképpen! - Kalamáris Borbisztró & Vinotéka Pécs

Kalamáris Borbisztró & Vinotéka Pécs értékelése
68. helyezett a 161 pécsi étterem közül

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Déli csúcsidőben semmiképpen!

2018. októberben, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2018. november 9.
A munkahelyemhez legközelebb eső olyan hely, ahol napi menü kapható. Ezért jellemzően a déli időszak visszatérő vendége voltam annak ellenére, hogy egy-egy kellemetlen élmény után napokig távolmaradtam az étteremtől. A menü színvonala mondhatni átlagos, semmi rendkívüli. Vizenyős leves zöldségekkel, rántott dolgok rizzsel, krumplipürével, időnként homokos a saláta.
Az ár szintén átlagos a környéken. Nem mondanám, hogy minőségében "belvárosi"- az Pécsen általában egészen más nívót jelent, még ha a szép padlóburkolat, az ötletes belsőépítészeti elemek és kellemes jazz-zene pillanatokra meg is vezetheti a belépőt.
Ami az ügyfélélmény-versenyben a mezőny végére sorolja ezt a vendéglátó egységet, az a kiszolgáló személyzet döbbenetes magatartása. A köszöntés elmarad, szemkontaktus nincs, bankkártyánkat elkérve a pénztáros a pult takarásában maga húzza le a fizetendő összeget. Ne várjuk, hogy a hölgy előbb kap, mint az úr, vagy hogy tányérunkat a megfelelő oldalról veszik el előlünk. A helyiség a tanulóként ott dolgozó pincéreknek kiabálva adott instrukcióktól hangos. Azonnal értesül mindenki, ha a terasz négyes asztalánál ülő férfi már a főételre vár.
A rendelések felvételében nagy az összevisszaság- elvitelre kapott menü dobozából gyakorta más fogás kerül elő, elénk kerül az a leves akkor is, ha kifejezetten jeleztük, hogy levest nem kérünk. Négy alkalommal rendeltem kávét- mire kiért az asztalomhoz, mindannyiszor kávépocsolyában és ázott szalvétán állt a kávés oldalú csésze. A vendégek össze-összenevetnek a jelenetek peremén. Egy ideig talán szórakoztató, mert a helyzet annyira képtelen; hosszútávon inkább elkeserítő. A déli menü népszerűségét valószínűleg a konkurencia zsúfoltsága és a sok környékbeli munkahely automatikusan hozza magával.
A borválaszték valóban széles. Hazavinni javaslom a megvásárolt nedűt.

Ennyire tetszett: Szörnyű

Kalamáris Borbisztró & Vinotéka Pécs
7623 Pécs
Rákóczi út 30.

2020. szeptember 16.
Barátnőmmel járunk ide, nagyjából egy éve rendszeresen, elsősorban menüt Kérünk, de étlapról is fogyasztottunk már. Az ételek mindig változatosak, finomak, nem az unalmas menü kínálat. Érezhető, hogy odafigyelnek az alapanyagok jó minőségére És az elkészítésre. Kellemes, nyugodt a környezet,...