Retro cukrászdázás

Zengő Cukrászda PécsváradZengő Cukrászda Pécsvárad a térképen

Átlagos 2021. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. május 8.
A szép környéken fekvő csendes kisváros főútja mellett található, retróba hajló cukrászda, berendezése a 80-as évek műbőr-plasztik világát idézi vissza. A városban másik cukrászdát nem is találtam, de ez is elegendőnek látszik az igényekhez mérten. Elég nagy az alapterülete, sok asztal van bent is, melyek között boxos kialakítású és kerekasztalos fotelszékes is akad. A kávé középszerű, hagyományos pörkölésű, nem mondanám, hogy minőségi kávébabból készült. 1 db zacskózott kristálycukrot kaptam mellé, barna cukor nem volt.
390 Ft-ért drágának nem mondanám, a pluszban kért, külön kis kancsóban adott tejért nem kellett "felárat" fizetni.
A cappuccino 520 Ft, a latte 620 Ft, a forró csoki 650 Ft. Italok terén Cappy gyümölcsleveket, Coca Cola család szénsavas kis üveges üdítőit, Szentkirályi ásványvizet tartanak. Tetszett, hogy van szóda is, nemcsak a fröccs mellé, a melegre való tekintettel kértem is egy pohárral (50 Ft/dl).
Néhány kommersz rövidet és sörből természetesen Pécsi Szalont (420 Ft/5 dl) lehet inni az alkoholos italok terén.
10 féle fagylalt közül lehetett válogatni, 350 Ft egy gombóc. Közülük 2 íz volt mentes, a málna és a füge, én ez utóbbit kértem, mely cukor-, glutén- és tejmentes is. A gyümölcsíz nem volt jellegzetes, inkább por/aroma ízes volt. A sütemények házgyári, középvonalas jellegűek, de nem drágák, pontosabban vannak köztük olcsóbbak is. Isler, linzer, pécsváradi csemege (390 Ft), a Kinder Bueno torta szelete viszont 650 Ft volt.
Tipikus átlagos, 3 pontos hely volt a számomra, sem jobb, sem rosszabb.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Zengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - EgyébZengő Cukrászda Pécsvárad - Egyéb

Zengő Cukrászda további értékelései

2019.06.10a párjával
Pécsváradon járva szerettünk volna egy kis finomságot enni, de nehezen találtunk rá erre az ékszerdobozra. Az épület valaha jobb napokat látott és sőrőző is volt. Most csak a fele mükődik cukrászdaként. Belépve szép látvány volt a csupa tükör, csupa ablak helyiség. Sokféle fagylalt és finom...
Tókert Fogadó Nagymányok - Ajándék éjszaka 6=7
Ajándék éjszaka 6=7