Minden dicsérő szót megérdemel

Walter Vendéglő PerbálWalter Vendéglő Perbál a térképen

Kiváló 2015. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. november 9.
A Walter is bizonyítja, hogy van élet, van gasztro-élet a főváros határain kívül is. Nagyon meggyőző, remek kis étterem minden szempontból. Remélem, nem veszik sértésnek, de valószínűleg a falu legfőbb vonzereje és mondhatni, a büszkesége is ez a vendéglő. A belső tér rusztikus, letisztult, egy módos falusi gazda tiszta szobájára emlékeztet. A falon régi képek, a vitrinben saját készítésű pálinka és lekvár sorakozik.
Az étlap rövid, de annál izgalmasabb. A bevezetőben a vendéglő múltját is megismerhetjük. A szlovák-sváb lakosú faluban az 1770-es évektől működött ezen a helyen a sváb Walter család vendéglője, ám a 2. világháborút követő kitelepítéseket ők sem kerülhették el. 65 évvel később, 2010-ben nyitották meg ismét. Őrzik a hagyományokat, visszatértek a gyökereikhez, de ugyanakkor a modern konyhai technológiákat alkalmazva szeretnének maradandót alkotni, s ez véleményem szerint maximálisan sikerült is.
2 előétel, 3 leves, 10 főétel, 4 desszert - ami az étlapon szerepel, ezt egészíti ki a táblára krétával felírt 4-5 napi ajánlat. Míg a megrendelt ételre várok, 2 féle ropogós, még meleg házi kenyeret hoznak házi töpörtyűkrémmel. A hely szelleméhez illeszkedő, sváb burgonyalevessel indítok, pirított kolbásszal és szarvasgomba olajjal. Rendkívül kellemes összhatás, harmonikus ízek, s bár csészényi mennyiséget kértem, mégis kiadós, tartalmas. Főételként valami könnyűt szerettem volna, rábíztam magam a pincérre, de ez is bejött. André féle kecskesajttal töltött ravioli szegfűgombával és - az őszi évszakot idézve - sütőtök mártással. Ezt a kombinációt még nem próbáltam máshol, nem is emlékszem, hogy láttam volna étlapon, de ez a fogás is tökéletes volt.
Nemcsak a minőség átlagon felüli, az ár-érték arány is kiváló, hiszen a főételek többségében 3-4000 Ft körül mozognak, az adagok pedig egyáltalán nem kicsik. A kiszolgálás is hibátlan volt.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom, s már várom magam is a mihamarabbi visszatérést.
Saját borospincéjük van, nyáron kellemes, lugasos terasz, s többféle háziszörp is.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Walter Vendéglő Perbál - Külső képWalter Vendéglő Perbál - BelsőWalter Vendéglő Perbál - BelsőWalter Vendéglő Perbál - Étlap/itallapWalter Vendéglő Perbál - Étlap/itallapWalter Vendéglő Perbál - BelsőWalter Vendéglő Perbál - Étel/italWalter Vendéglő Perbál - BelsőWalter Vendéglő Perbál - Étel/italWalter Vendéglő Perbál - Étel/italWalter Vendéglő Perbál - Mosdó

Walter Vendéglő további értékelései

2016.07.26családjával
Vagy hatodszorra jártam itt, de mindig megkap a hely kifogástalan jó ízlése és az ételek egyedisége. Beszélni kell a személyzet -nem lakáj- közvetlenségéről és szakmai felkészültségéről. A vendéglőt nyugodtan lehet perbáli csodának nevezni. Egyszóval tökéletes. Ugye lehetek egy kicsit rossz...
2016.03.08családjával
Tökéletes felszolgálás, kitűnő minőség, megfelelő árak. Minden étteremnek ilyennek kéne lennie!
2013.12.28családjával
12 Gault Millau pont elég ahhoz, hogy odafigyeljünk egy helyre. A Walter őrzi ezt a pontszámot, s méltán. Sokatmondó az is, hogy a kreatív séfjük Ruprecht László. Egyike a legizgalmasabb, legigényesebb vidéki vendéglőknek, bár ez a vidékiség is relatív, Budapesttől kb. 30 km Perbál, sokan onnan...
Szépia Hotel Zsámbék - Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon