ZigZag: Svábok öröksége - Stube Étterem Pilisvörösvár

1. helyezett a 12 pilisvörösvári étterem közül

Svábok öröksége

2020. júliusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. november 29. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Két barátnő által évekkel ezelőtt alapított házias étterem, amelyre első körben azt gondoltam, hogy egy tradicionális sváb kisvendéglőről van szó, ami annyiban igaz is, hogy vannak valóban sváb és bajor ételek, de az étlap nem merül ki ennyiben, jó pár magyaros ételt is kínálnak. De a házias hangulat, vidéki, tradicionális ízek vonala valóban erős.
Nem ismertük az éttermet korábban, az itt olvasott ajánlások alapján jöttünk el ebbe a barátságos sarokházba, amely a főúttól egy kicsit kiesik. Családi házas övezet, a közelben van egy nagy parkoló.
Az étterem igen nagy népszerűségnek örvend, vasárnap ebédidőben szinte telt házzal mentek, pedig elég sok asztal van, sok a helyi, környékbeli törzsvendég. A beltér mellett a teraszon és a kertben további számos ülőhely található.
A pincérek részéről a folyamatos pörgés és sürgés-forgás mellett is megvolt az odafigyelés, a vendégekkel való törődés, nem felejtettek el semmit és senkit, ráadásul még humoros is volt a felszolgáló hölgy. A konyha is kitett magáért. Nekem nagyon bejön ez a fajta ízvilág és konyhai szemlélet.
Ettünk húslevest sváb gombóccal (1290 Ft), Schnupfnudelt baracklekvárral, ami a császármorzsához hasonlatos (1390 Ft), valamint Bauernschmaus-t (2590 Ft), ami egy bajor vegyes, húsos paraszttál jellegű, igen kiadós egytálétel, a tetején egy tükörtojással, 2 féle sertéshússal, csülökkel és sonkával.
A tésztákat frissen, helyben készítik. A pizzakemencében helyben sülnek a pizzák, de egyéb kemencés ételeket is készítenek.
Mindegyik étel nagyon kiadós volt, csinos tálalásban. A leves kék zománcos lábaskában érkezett. Én még ilyen fajta levest nem is ettem, de nagyon ízlett.
Szervizdíj nincs.
Klassz étterem, szerintem Budapestről is simán megéri ide kiutazni, persze össze lehet kötni egy kis környékbeli kirándulással is.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

2085 Pilisvörösvár
Szent Erzsébet u. 11.

2019. október 11.
Kihagyhatatlan! Évek óta járunk ide, és még sosem csalódtunk!Isteni ételek,mindig van idény jellegű kínálat is! Az egyetlen étel, amit csak előre rendelés után készítenek el az a csülök, de ez érthető, hiszen hosszabb elkészítést igényel. A kiszolgálás kedves, figyelmes, gyors! Érdemes asztalt...

2019. szeptember 22.
Valtozatos ízek, fenomenalis burger es szendvics kinalat es nagyon finom lasagne .Ajánlom mindenkinek

2019. szeptember 15.
Mi az értékelések alapján választottuk ki a Stube éttermet. Nagyon finom ételek és italok, mindenen a minőség érződik. Érdemes kipróbálni a kemencés ételeket és a street food ajánlatokat is. A teraszon jó időben nagyon kellemes üldögélni. Ezért a minőségért megéri messzebbről is meglátogatni...