4,6
városi Szobor közül
Szobor

Balatoni sellő szobor Siófok bemutatkozása

A siófoki Rózsakertben található a Balatoni sellő című különleges hangulatú szobor, melyet 1974-ben Vilt Tibor Munkácsy- és Kossuth díjas szobrászművész készített. A sellőt egy nagyméretű mészkő szobor ábrázolja, mely modern absztrakt stílusban készült. A közelben található a Halászok című szobor és Karinthy Frigyes ülőszobra is.

Villa 55 & Pool Siófok - Napi árak önellátással
74.900 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval

Balatoni sellő szobor Siófok vélemények

2055
Átlagos 2022. október 17.egyedül járt itt
Látom a pontszámokból, hogy sokan el voltak tőle ragadtatva, én meg kissé zavarban vagyok ez előtt a tény előtt. Na nem azért, mert nem volnék elég rugalmas a nem realisztikus ábrázolásmódok befogadása terén, de ez a mű itt nem annyira ért közel hozzám.
Balatoni sellő szobor Siófok - Külső képBalatoni sellő szobor Siófok - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 18 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.