Van itt egy-két zavar

A Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok SiófokA Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok Siófok a térképen

Érdekes 2022. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. október 18.
Régebben - de hisz ezt mindenki tudja, aki "nem mai gyerek" -, a balatoni mólók végén mindig egy un. "viharkosár" volt, egy oszlopon zsinóron le és fel huzigálható fonott piros gömb, ez jelezte a vízen tartózkodóknak a vihar közeledtét. Meg volt rakétázás is figyelmeztetésül. Ma már villogó fények vannak körbe a parton, meg persze internet is... de mi került a viharkosár helyére? Siófokon például ez az arany angyal. A zavar meg az, hogy kézzel-lábbal kapálózik, tiltakozik egy konzervatív tudósréteg a finnugor származásunk ellen, mi inkább zsíros, csimbókos mongoloidok vagyunk, mondja a kor szava, ez az angyal meg éppen a finnugor népek találkozójának tiszteletére készült. Még nagyobb zavar, hogy éppen egy orosz szobrászművész alkotása, a béke angyala, szóval közben meg az oroszok most éppen... na, de félre zavar, itt repked az aranyangyal, kezében galamb, és hát legyen neki igaza, azt kívánom!
A Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok Siófok - Külső képA Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok Siófok - EgyébA Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok Siófok - EgyébA Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok Siófok - EgyébA Béke Jóságos angyala emlékmű Siófok Siófok - Külső kép
Villa 55 & Pool Siófok - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással