Fagyizás egy nyári estén

Viktória Fagyizó & Kávézó SopronViktória Fagyizó & Kávézó Sopron a térképen

2022. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. október 1.
A Várkerület népszerű cukrászdája és fagylaltozója a Viktória, ahol jártunk napközben és este is. Este, sötétedéstájt, amikor már sok vendéglátóhely bezárt, ők még nyitva voltak, sok vendég ült ki a teraszra a szép soproni estében, a városban gyönyörködni, beszélgetni. Valóban, Sopron az egyik legszebb magyar városunk, szerencsére sok szép hely közül lehet válogatni.
Mi fagyit vettünk, így ehhez nem is kellett a cukrászdába bemennünk, a fagyispultnál rendeltünk az utcáról.
Az osztrák határ közelségét és a sok ausztriai vendéget jelzi, hogy az árak nemcsak forintban, hanem euróba is ki voltak írva, sőt, lehetett is euróval fizetni.
Egy gombóc fagylalt 400 Ft-ba került (avagy 1,20 EUR), kb. 20 féle íz közül lehetett választani.
Karamella, málna, brazil kávé, csokoládé, ezeket kóstoltuk, talán a kávé volt a legjobb, de nem kézműves kategória. A sima tölcsér ingyenes volt, de az elviteles papírtálkáért itt is kellett pluszban fizetni. A fagyipultos lány türelmes volt, de elég fáradtnak látszott.
Láttam jégkását is, de talán este az már annyira nem vonzó választás (mondjuk nekem nappal sem).
Viktória Fagyizó & Kávézó Sopron - EgyébViktória Fagyizó & Kávézó Sopron - EgyébViktória Fagyizó & Kávézó Sopron - EgyébViktória Fagyizó & Kávézó Sopron - EgyébViktória Fagyizó & Kávézó Sopron - Külső képViktória Fagyizó & Kávézó Sopron - Külső kép
Civitas Hotel Sopron - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel