H. Ágica: Toszkána-érzés Sümegen - Terazza Bistro-Bar Sümeg

Terazza Bistro-Bar Sümeg értékelése
2. helyezett a 13 sümegi étterem közül

Toszkána-érzés Sümegen

2016. májusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2016. május 17.
Tettünk egy gasztro-kitérőt a sümegi Terazzában. Azért kitérőt, mert általában nem a fine dining éttermeket választom, a csárda hangulat és ételek nagyobb mennyisége jobban vonz.
De kíváncsi voltam. Nem bántam meg.
Gyönyörű a hely, pazar kilátás a várra, és az épület tényleg olyan, mintha Toszkánában lennénk.
A személyzet rendkívül udvarias, kedves és segítőkész.
Az étlapon kevés étel található, de ami van, az különleges, minőségi. Az ételkiválasztás után vendégváró falatkát is kaptunk.
Végigettük a leves-főétel-desszert sort, mondjuk csak így laktam jól. (Máshol általában a főétel is elég)
Igényesen tálalt ételek, van benne fantázia. A leves isteni volt, a főétel és a desszert nekem ugyan száraz volt,
de összességében a panorámát, kiszolgálást beleértve tetszett minden.
Bár továbbra sem az én ízlésem a fine dining, és ezután is csárdába fogok inkább enni, azért mindenképp érdemes volt a kalandozás a gasztronómia mai modern oldalára.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni H. Ágica felhasználót?    Igen

8330 Sümeg
Csalogány u. 7. (Báróházi u. folytatása)

2020. július 31.
A Terazza olyan helyen van, ahol bármit csinálnak, a kert és a kilátás elviszi. Ezzel nem élnek vissza, tényleg fantasztikusak az ételek és az italok is. A limonádétól kezdve a koktélokon át a kávéig komoly a kínálat. Ha csak inni akarsz valamit, már megéri feljönni ide. Az ételek pedig...

2019. augusztus 10.
Szomorú, amikor hozzá nem értők húzzák le az ország legjobb éttermeinek értékelését. Olyasmit kifogásolva, amiről mindenki tudja, aki kicsit is jártas a témában, hogy kifogásolhatatlan. 1100-1200 ft egy minőségi kézműves sörre abszolút megszokott. A rövid étlap nem hiba, hanem erény. Ráadásul...