A halak szívszorító küzdelme

Ladányi csatorna SzarvasLadányi csatorna Szarvas a térképen

Érdekes 2023. júliusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. július 29.
Különleges, érdekes hely. Lehet, hogy közigazgatásilag Szarvashoz tartozik, de azért mégiscsak békésszentandrási látnivaló. Békésszentandrás Kecskemét felőli legelején vagy egy ORLEN benzinkút, ott kell lefordulni a part felé, és ott ki is van táblázva, hogy "Békésszentandrási duzzasztómű és hajózsilip" arra... igaz, hogy ez az út egy töltés taraja, többször van rajta tiltó vagy korlátozó tábla, főleg súlykorlátozás, az út meg rossz is eléggé, de ez ne szegje senki kedvét (csak megsúgom, másoknak sem szegi), mert érdemes kimenni oda autóval, biciklivel vagy gyalog. Vannak szintek és mondhatnánk kilátóterasznak is, ott, ahol a Holt-Körös meg a Körös vize összefolyik a Ladányi csatornán, de ami a legjobban lekötött, az a halak heroikus küzdelme amit mifelénk sokszor csak természetfilmeken látni. Lényeg, hogy van két hatalmas kifolyó cső az út alatt, bömbölve tör ki belőle a víz, és a folyó felől a halak tömegével próbálnak árral szemben feljutni rajta. Hihetetlen látvány, ahogy nagytestű vízi állatok ösztönük által korbácsolva néha hatalmasakat ugranak, néha többször fel a töltés betonoldalára, néha a kifolyócsövek mellett a falba ütközve, és mi megbabonázva figyeltük ezt a sziszifuszi küzdelmet. Néha csináltam valami fotót, de alig adja vissza az eredetit. A városi vízből aztán mezei víz lesz, romantikus parti környezet, kapaszkodva sétálós, nagy fákra olykor hatalmas vagy kicsi vízimadarak telepednek, a potyalesők. Mindenkinek ajánlom ezt a különlegességet!
Ladányi csatorna Szarvas - Külső képLadányi csatorna Szarvas - Külső képLadányi csatorna Szarvas - Külső képLadányi csatorna Szarvas - EgyébLadányi csatorna Szarvas - EgyébLadányi csatorna Szarvas - Egyéb
Lelkesház Szarvas - Napi árak
2024.10.02-ig