Mindenképpen érdemes felkeresni

REÖK - Regionális Összművészeti Központ SzegedREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged a térképen

Érdekes 2021. októberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2021. október 11.
Vívódtam azon, hogy négyest vagy ötöst adjak ennek a helynek, mert megpillantva káprázatosan szép, impozáns remekmű, a funkcionalitására, gondolom, később helyeződik majd a hangsúly. Mindenesetre tudatosan készültünk ide, megtekinteni egy kiránduló csoporttal. A nyolc öregembert, úgy emlékszem, öregáron beengedték, a csodaszép lépcsőházban felvonultunk az emeletre, a teremőr hölgy az első szinten próbált győzködni, hogy itt kell ám kezdeni, mert névsorban vannak a képek, de én, többedmagammal inkább fentről kezdtem, és úgy haladtam lefelé, névsortól függetlenül. Kortárs magyar művészek kiállítása van, fotók, képek formájában. Érdekes és kalandos ennyi termen át a képeket nézegetni és bizony van közöttük nem egy nagyon is figyelemreméltó, Valahogy nem adnak hozzá az épülethez többet a képek. Gondolom, itt volt éppen hely a bemutatóra. Stílusában más, egyennagyságú ábrák, fotók, sorba felrögzítve. A palota meg szecessziós. De más dolga sincs, mint az üres termeit erre a célra átadni. Az erkélyek belülről nézve már nem olyan szépek. Nem lehet rájuk kiállni, az ajtók zárva vannak, tele vannak madárürülékkel, meg galambok elleni tüskés riasztókkal. Meg odatákolt drótokkal. Szóval, az épület kívülről meseszép, a lépcsőház szintén. Aztán tovább nem tudom. De ajánlom is szívesen.
REÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - Külső képREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - Külső képREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - BelsőREÖK - Regionális Összművészeti Központ Szeged - Belső
Tisza Hotel Szeged - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel