Törzshely gyanús

Matróz Kocsma SzékesfehérvárMatróz Kocsma Székesfehérvár a térképen

Átlagos 2022. júliusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. október 4.
Matróz kocsmába a szemben lévő reform étteremből mentünk át, gondoltuk, hogy itt ár-értékarányosan tudunk inni valami gyomorkönnyítőt a kiadós étkezés után, és ebben nem is csalódtunk.
Külvárosi, 80-as évek hangulatát idéző ivóba léptünk be, olyan tipikus arcok közé, akiket egy ilyen helyre el lehet képzelni. Ránk meg úgy néztek, mintha E.T. kopogott volna be hozzájuk, de azért a kocsmáros készségesen rendelkezésünkre állt.
Két jégert ittunk és mellé még vettünk egy sört és egy Colát (ez utóbbit végképp nem tudták értelmezni, ki akarna ilyesmit inni??), sajnos a blokkot nem őriztem meg, nem én fizettem, de valóban olcsó volt, a Jéger is párszázas. És persze a rövid itt 5 centes, nem 4 vagy 3 (olyat kérni szerintem sértés lett volna).
Kissé állott szag volt, a mosdóba nem néztem be.
A törzsvendégkör szállítóeszköze a kerékpár, amit a bejárat előtt lehet leparkolni.
A fedett teraszon dohányozni is lehet, ami azért "klassz", mert így egy kisebb füstfelhőn keresztül lehet csak ki-és bejutni.
Hogy miért Matróz a hely neve, sajnos fogalmam sincs. Nincs a közelben víz /tó vagy folyó, hacsak nem a Velencei-tóra kellene gondolni.
Ételek / Italok:Átlagos
Hangulat:Átlagos