Emlékmentés

Petkó Pékség SzékesfehérvárPetkó Pékség Székesfehérvár a térképen

2018. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. augusztus 14.
A Petkó Pékség első egysége mellett a vasútállomásról a belváros felé tartva mentem el a Prohászka Ottokár úton, de csak kívülről tudtam benézni, mert nem voltak nyitva. Az Alba Plázában a földszinten viszont nyitva találtam őket.
A székesfehérváriak közül talán többen tudják, számomra újdonság volt, pedig 18 évig éltem itt, hogy a pékséget egy több mint száz éves múltra visszatekintő helyi pék-dinasztia, az Albrecht-család egyik leszármazottja és családja üzemelteti. A családról a székesfehérvár fotógyűjteményben is találhatóak régi fényképek.
A tradicionális pékség vonalat képviselik, nem bio-öko, magyar alapanyagokból dolgoznak, elérhető árfekvésben, jól ismert típusú kenyereket, péksüteményeket készítenek, átlagos küllemben. A kilóra árusított, kimért sós és édes aprósüteményekből elég széles választékot kínáltak, ezek közül válogattam (kb. 3000 Ft/kg), sós-sajtos stanglit és sajtos masnit.
Hangulat:Átlagos
Petkó Pékség Székesfehérvár - Külső képPetkó Pékség Székesfehérvár - Külső képPetkó Pékség Székesfehérvár - Belső
Hotel Platán Székesfehérvár - Napi árak
Hotel Platán Székesfehérvár