HÉV végállomáson

Fornetti SzentendreFornetti Szentendre a térképen

Átlagos 2021. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. május 7.
A Szentendrei hév végállomásánál, közvetlenül a kijáratnál található egyik kioszkban kapott helyet a Fornetti, amely mára országos hálózatot épített ki. Mellettük egy gyros büfé van és talán egy talponálló ivó is. Odafelé tudtam lőni olyan fotót, hogy éppen nem álltak előtte emberek, de visszafelé már nem. Általában, ha sikerül, törekszem olyan fényképeket készíteni a vendéglátó egységekről, amelyeken nincsenek (idegen) emberek. Értem ezt akár a személyzetre is, bár van, amikor ők kifejezetten örömmel veszik, ha őket is szerepeltetem a fotón. A kínálat már meglehetősen le volt fosztva, ez késő délután azért annyira nem meglepő.
A munkából hazatérő szentendrei és környéki, hévvel utazó lakosok rohama már lefutott.
Így viszont nekem nem volt könnyű valami, számomra is szimpatikus péksüteményt választani. Általában a dekára kimért pizzás háromszöget szoktam választani, ez nem volt, a baconos pogácsa alakú sem, így néhány sajtos pogácsával vigasztalódtam. 430 Ft-ot fizettem.
Bár nyilván ők is emeltek árakat, szerintem még mindig a korrekt árazásúak közé tartozik.
Az albán pékségeknél egyértelműen magasabb színvonalat képviselnek, nálam kb. az üzletáncok (ALDI, LIDL) péksüteményeivel van egy minőségi kategóriában. Azt kell tudni az üzleti stratégiáról, hogy franchise rendszerben dolgoznak, és egységes, központban készített mirelitből helyben sütnek.
Ételek / Italok:Gyenge
Kiszolgálás:Átlagos