ZigZag: Őszi marcipán hangulat - Kedves Kávézó Szentendre

Kedves Kávézó Szentendre értékelése
13. helyezett a 76 szentendrei étterem közül

Őszi marcipán hangulat

2020. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. november 22.
A Fő tér északi részén lévő kiülős teraszos bisztró, amely a járványügyi korlátozásokat megelőzően éjszakába nyúlóan nyitva tartott hétvégenként, és főleg a helyi fiatalok körében örvendett nagy népszerűségnek.
Nagyon mutatós, szép, régi polgári ház, de a beltér és a társaság alapján egy laza, fiatalos hely. De ennek ellenére egyáltalán nem romkocsmás, nem lerobbant, hanem csinos, komfortos.
Az étlapon egyszerűbb ételek vannak, saláták, szendvicsek, kézműves burgerek, grillezett ételek. Izgalmas a teák és a kávék kínálata is.
A kiszolgálás nem gyors, igaz, sok is a vendég, és egy pultos, illetve egy asztalos pincér lány dolgozik csak, akik azért pörögnek rendesen. A konyha is meglehetősen leterheltnek tűnik. Én nem szoktam mérni a zajszintet, de itt elég zajos, hangos, beszédes volt, bár engem ez nem zavart. Ide nem suttogni járnak az emberek, hanem egy jót beszélgetni.
Van egy belső kis udvar is, az is barátságos.
Egy grillezett csirkemelles szendvicset kértem (750 Ft), illetve egy tél ízei fantázianévre hallgató narancsos-marcipános-csokis gyümölcsteát (540 Ft), ami egy jópofa színes két részes teáskancsó + csésze kombóban érkezett. A szendvics is jóféle volt, a tea nagyon ízlett. A teát nem filteresből készítik, hanem igazi teafűből. Nem mindegy!
A mosdó kissé le volt pusztítva, a zárat mintha fel kellett volna törni a közelmúltban, és még nem sikerült kijönnie a lakatosnak, de egyébként tiszta volt a nagy vendégforgalom ellenére is.
Olcsó, klassz, vidám hely. Tényleg kedves!

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás:
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

2000 Szentendre
Fő tér 13.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. november 29.
A falu Budapesthez közelebbi végén, a kastély közelében, a főút mellett közvetlenül található, családi vállalkozásban üzemeltett pizzéria. Alapvetően elviteles étterem, van a környéken házhozszállítás is, de a nyári időszakban terasz és kerthelyiség is üzemel. A hagyományos, vékony tésztás,...

2020. november 29.
Két barátnő által évekkel ezelőtt alapított házias étterem, amelyre első körben azt gondoltam, hogy egy tradicionális sváb kisvendéglőről van szó, ami annyiban igaz is, hogy vannak valóban sváb és bajor ételek, de az étlap nem merül ki ennyiben, jó pár magyaros ételt is kínálnak. De a házias...

2020. november 29.
Az Esztergomban meglátogatott vendéglátó helyek közül nekem a Cakumpakk tetszett legjobban. A Bazilika bejáratától lefelé tartva kb. 10 perces laza sétával érhető el. Fiatalos, kellemes teraszos bisztró, nagyon kedves, barátságos és szívélyes kiszolgálással. Külön tetszett, hogy a fűszernövények...