Az egyik őre a Kárpátoknak

Kárpátok őre emlékhely SzilvásváradKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad a térképen

Érdekes 2021. decemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2021. december 28.
A Kárpátok őre szobor a fene tudja, hogy mit őriz a Szalajka völgyében, de nem volt egy sikeres őrzője saját magának sem. A félig subás paraszt, félig katona figurát Kolozsváron simán elpusztították a románok az első világháború után. Most meg mindenhol székely zászló lobog rajta, pedig hát ennek a zászlónak Kolozsvárhoz sincs sok köze. Kolozsváron magyarok laktak, nem székelyek. Ezt meg az utódok iderakták ebbe a szép völgybe, én valóban nem tudom, hogy miért, egy ilyen Kárpátok őre megtalálható a Budakalászon is, de a csókakői vár alatti parkolóban is találkoztam vele. Amúgy engem nem bánt, elvagyok ezzel, inkább néha elszomorít, mert arra emlékeztet, hogy sok ártatlan subás parasztot küldött sok király, kormányzó, fejedelem stb. valami puskával a kezükbe harcolni sokfelé, aztán a falu főterén ráírták a nevüket valami emlékoszlopra, ahová az özvegyeik sírdogálni járhattak. Én meg kirándultam egy szépet a Szalajka völgyében, akkor találkoztunk.
Kárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - Külső képKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - EgyébKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - EgyébKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - EgyébKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - Külső képKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - Külső képKárpátok őre emlékhely Szilvásvárad - Külső kép
Lilla Apartmanházak Szilvásvárad - November 1.
November 1.
10.31-11.03.