Liplac: Hasábkrumplit ne! - Piccolo Club Étterem Szombathely

40. helyezett a 61 szombathelyi étterem közül

Hasábkrumplit ne!

2017. januárban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2017. február 10. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A helyről én írtam az első értékelést, jó egy évvel ezelőtt. Nagyon felkapott lett, köszönhetően a jó árazásnak, valamint az alkalmanként remek ételeknek. Mi is visszatérők vendégek vagyunk, ugyanakkor kiemelném, hogy kritikám soha nem fojtom magamba.
A felkapottság nem változott. Aki rossz időpontban érkezik tipródhat a söntés pult előtt, mint a szarógalamb. Így van ez télen, de még nyáron is, amikor ráadásul a kerthelyiség kinyit, kb. 20 ülőhellyel.
A személyzet törzsgárda tagokból áll. A főszakács ("menümester"), egy pincér és egy pincérnő állandó, valamint a söntéspultba beállított talán tanuló lány is ismerős arc. A többiek jönnek-mennek. Udvariasság, kedvesség a pincérekben nem hiánycikk, sőt egy kis viccelődésre is futja.
Ami negatív változás szembeötlő, az a tisztaság. Ennek egy része tulajdonítható a tömegétkeztetésnek, ehhez kapcsolódóan a türelmetlen vendégekhez. Többször ételmaradékos az asztal, a föld. Az asztalok időnként ragacsosak az italoktól. Ez utóbbi számomra kicsit talányos, hiszen tapasztalatom alapján a vendégek legalább 2/3-a vizet vagy szódát iszik.
Az ételek minősége hullámzó. A frissensültekkel nincs alapvető probléma. A nem hús-levesek igazán különlegesek, kiváló ízvilágúak. A legutolsó alkalommal a feleségemnek felszolgált, a natúr pulykamellhez szervírozott leveszöldség minőségileg sem főttnek, legfőképp nem zöldköretnek nevezhető - ebben egyetérthetünk, ugye? A chilis bab nem volt csipős, még a tetejére szelt zöld csípőspaprikától sem. Méretében aznap gyerekadagnak látszott, így jobb híján lekvároskenyérrel laktam jól aznap. A kenyér a babhoz volt, a vazsiasan "áfonyalegvár" a gyerekek rántottsajtjához járt. Ez utóbbi finomra sikerült, mindkét csemete elpusztította. Rizzsel, mert megtanultuk, hogy hasábot ezen a helyen nem kérünk. Nem tudunk rájönni, mitől olyan vacak. Egy hónapra előre le van sütve és mindig mikrózzák? Esetleg olyan alacsony hőfokon sül, hogy inkább szétázik, mint a tészta? Talány. A milánói borda mindig mentsvára lehet a betérőnek, ha nem talál a menüsoron ínyére valót.
Akinek a Piccolo ízvilága bejön, de nem szereti a tömeget, házhoz is rendelheti az ételeket. A reggel feladott rendeléseket 10 órától már szállítják ki. (Talán ez lehet a hasáb titka?)
A mellékhelyiség tisztaságával nincs gond, bátran használható. Ha megtalálja az ember a villanykapcsolót, és télen gyorsan végez, nehogy odafagyjon.

Ennyire tetszett: Átlagos
Ételek / Italok: Átlagos