Nohab-emlékhely Tapolca

Nohab-emlékhely Tapolca
Nohab-emlékhely TapolcaNohab-emlékhely Tapolca
Nohab-emlékhely TapolcaNohab-emlékhely Tapolca

Nohab-emlékhely Tapolca bemutatkozása

A tapolcai vasútállomás egyik épületének tövében egy dízelmozdony torzójával találkozhatunk akár gyalogosan, akár vonattal érkezünk az állomásra. Magyarországon igazi kultusza van a Nohab mozdonyoknak, összesen 20 darabot szerzett be a MÁV az M61-es típusú dízelmozodonyokból 1963-64-ben Svédországból.

Malom-tó Vendégház Tapolca - Tapolcai Tavas-barlang élmény pároknak
Tapolcai Tavas-barlang élmény pároknak
2024.08.31-ig
Malom-tó Vendégház Tapolca
31.780 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Nohab-emlékhely Tapolca vélemények

2082
Érdekes 2022. június 20.egyedül járt itt
A Nohab-ok legendás vonatok. A hatvanas években a MÁV 20 darabot szerzett be az áramvonalas svéd dízelekből, sokfelé jártak, egy ilyen ütötte el Latinovits Zoltánt is, de aztán valahogy kiszorultak az északi partra, mindig ott jártak a Balaton felett, és a képük összeforrt a nyárral, a tóval meg a nyaralással.
Nohab-emlékhely Tapolca - Külső képNohab-emlékhely Tapolca - Külső képNohab-emlékhely Tapolca - EgyébNohab-emlékhely Tapolca - EgyébNohab-emlékhely Tapolca - EgyébNohab-emlékhely Tapolca - EgyébNohab-emlékhely Tapolca - EgyébNohab-emlékhely Tapolca - Külső képNohab-emlékhely Tapolca - Külső képNohab-emlékhely Tapolca - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 19 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.