Tradíció az Angolkertnél

Barta Kávéház TataBarta Kávéház Tata a térképen

2019. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. augusztus 4.
A tatai Öreg-tótól kissé távolabb, az Angolkert bejáratánál található tradicionális, Monarchia hangulatát idéző, elegáns kávézó és cukrászda, amelyet családi vállalkozásban működtetnek.
Nagyon szép, igényes, elegáns a múltat idéző berendezés, a kávét, sütit Zsolnay porcelán csészében és tányéron szervírozzák.
Jó minőségű, hagyományos, olasz pörkölésű Perté kávét főznek, a cappuccino 550 Ft-ba kerül, a koffeinmentes kávé esetében 50 Ft felárat számolnak fel.
Az asztalokon hagyományos fehér kristálycukor van bekészítve abból a típusú szovjet (vagy annak utánzata) cukorszóróból, amiből sehogy sem lehet a cukrot kiönteni. A kávé mellé kis márkázott, csomagol keksz is jár, víz viszont nem.
A sütemények választéka széles, jól ismert, hagyományos tortaszeletek és sütik, szinte mindegyiken túlteng a mű-habspray (ami nem tejszínhab, mert a tejhez nincs sok köze). Olyan régi, szinte már elfeledett sütik is felbukkannak, mint a Berliner - itt mákos változatban, a Tátra csúcs vagy a Rigó Jancsi. Szeletárak 300-400 Ft között. A 30+ feletti sütiféle között csak egyetlen menteset találtam, egy ún. diabetikus túrótortát. Úgy látszik, ide még nem tört be a nagy mentes őrület.
A személyzet a gyenge pont, totál életunt a pincérhölgy, a kiszolgálás csigalassú. A szomszéd asztalnál már majd kiestek az integetésben, mire észrevették őket. Ezért a 4 pontot sem érdemelnék meg az összesítésben, de a tradíciót mindig díjazom, ezért felfelé kerekítettem.
Csak készpénzzel lehetett fizetni, nem tudom, hogy csak éppen akkor, amikor ott voltam, vagy máskor sem lehet.
Kiszolgálás:Gyenge
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Barta Kávéház Tata - Külső képBarta Kávéház Tata - Étlap/itallapBarta Kávéház Tata - Étlap/itallapBarta Kávéház Tata - Étel/italBarta Kávéház Tata - Étel/italBarta Kávéház Tata - BelsőBarta Kávéház Tata - BelsőBarta Kávéház Tata - BelsőBarta Kávéház Tata - Étel/italBarta Kávéház Tata - Étel/italBarta Kávéház Tata - MosdóBarta Kávéház Tata - BelsőBarta Kávéház Tata - Külső kép

Barta Kávéház további értékelései

2024.02.25a párjával
Átlagos kínálat, átlagon felüli áron. Szuper kávéfőző, nem elég karakteres kávé. A kiszolgálás gyors, kedves felszolgáló. A személyzet többi tagjáról ez nem elmondható. A mosdó borzasztó. Koszos, nyomasztóan elavult.
2023.09.10egyedül
Most akkor mi is legyen? Szóval, ha az egyik tagja a személyzetnek rendes, a másik meg nem, akkor az hogyan realizálódjon az osztályzatban? Bementem fagyizni. Sorállás van, elég vegyes a kép, semmi intimitás, klasszikus cukrászda, hangulatos bútorokkal, hanem egy átjáróház, mint egy pályaudvari...
2017.08.16gyerekekkel
Hely, árak rendben, kiszolgálás vegyes - a felszolgálás lassú de udvarias, a pultnál már logisztikai és hozzáállás problémával szembesültem - az elviteles sütire kivárt sor után közölte a hölgy, hogy a fagyiért a másik sorba álljak.. A tejszín nem hiszem hogy sok tejet látott - inkább ipari...
Kristály Imperial Hotel Tata - Fedezd fel a hazád
Fedezd fel a hazád