Levendulatengerben jártunk

Tisza-tavi Levendulás TiszaderzsTisza-tavi Levendulás Tiszaderzs a térképen

Kihagyhatatlan 2022. júliusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. július 6.
Ezen a hétvégén Tiszaderzsen voltunk, amely egy aranyos kis falu a Tisza-tó közelében. Az egyik ok, amiért odamentünk: a II. Levendula Fesztivál és `Szedd Magad` napok Tiszaderzsen, a Tisza-tavi Levendulásban 2022. július 2-án. Szombaton hát azon az őrült meleg napon levendulát szedtünk. A felnőtteket eléggé megviselte a hőség, de a gyerekek nagyon jól szórakoztak az ötletes játékokkal a fák adta árnyékban. Néhány napig most még lehet menni a Tisza-tavi Levendulásba virágot szedni, de persze a hétköznapokon már nincs játszoda és kirakodóvásár, csak levendula. De az tengernyi.

Ha az ember már a második levendulásban jár - mi előzőleg a Szolnok közelében lévő Millér Levendulakertben voltunk - kezd kiigazodni a különböző fajták között. Most a Tisza-tavi Levendulásban a később nyíló angol (hibrid) levendulát szedhettük, amelynek a virága feltűnően különbözik az előzőleg szedett francia levenduláétól. Ez a levendula itt terebélyes, gömbszerű nagy bokrokat nevel. Ezért mi kicsit fájlaltuk Tiszederzsen, hogy nem tudjuk elkerülni a taposást, nincsenek szabad sorközök. De ha rajtunk múlik, jövünk jövőre is!

A kertet könnyű megtalálni, hiszen a település nem nagy, és a kert helye minden netes térképen be van jelölve.
Tisza-tavi Levendulás Tiszaderzs - EgyébTisza-tavi Levendulás Tiszaderzs - EgyébTisza-tavi Levendulás Tiszaderzs - EgyébTisza-tavi Levendulás Tiszaderzs - EgyébTisza-tavi Levendulás Tiszaderzs - EgyébTisza-tavi Levendulás Tiszaderzs - Egyéb
Fortuna Vendégház Abádszalók - Legjobb ár
2025.01.01-ig