Útközben: Kellemes hely, varázslatos környezetben - Tordasi Csárda Tordas

1. helyezett az 1 tordasi étterem közül

Kellemes hely, varázslatos környezetben

2015. novemberben, családjával járt itt
Értékelt: 2015. november 5. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Martonvásári kirándulásunk után, kora délután kötöttünk ki a „szomszéd faluban”, és úgy tértünk be a csárdába, hogy előtte sose hallottunk róla. A festői környezetet és a szép, nádfedeles épületet látva gyorsan vetettünk egy pillantást az ajtóban lévő étlapra, mert attól tartottunk, valami méregdrága helyre tévedtünk. Alaptalan volt a félelmünk, az étterem elfogadható áron kínál jó ételeket.

A helyiség kellemesen tágas, nem érnek egymásba az asztalok. A berendezés tetszetős, sok „vizes” dekorációval, hálóval, evezőkkel, vízilabda-csapatok és bajnokok fényképeivel.

Halloween alkalmából külön háromfogásos menüt állíthattak össze maguknak a vendégek, rémes és ijesztő nevű ételekből. Sajnos nem jegyzeteltem ki ezt a szellemes étlapot, abban bíztam, hogy a netről puskázva idézhetek belőle, de a csárda nem tette fel a weblapjára. :)
Négytagú társaságunkból ketten alkalmi menüsort ettek, ketten a hagyományos étlapról választottunk. Mi jártunk jobban. A pacalpörkölt nokedlival, káposztasalátával tökéletes volt, és éppen elég. Nagyon finom és laktató volt a hússal teli, sűrű babgulyás is.

Kicsit sajnáltuk, hogy a Halloween-menü ételeiből – bár mindegyiknek fel volt tüntetve az ára – nem lehetett egy-egy fogást rendelni. Később kiderült, hogy nem baj, mert a birsalma krémleves jellegtelen, a tejberizsben pedig kemény a rizs, fokhagymás tarja ízletes, de gyerekadagnak is kevés. Isteni volt viszont a répatorta, ezt érdemes lenne feltenni az állandó étlapra is, biztosan jól fogyna.

A kiszolgálás udvarias és gyors volt, annak ellenére, hogy elég sok dolguk akadt a pincéreknek.

Az étlap árai elfogadhatóak, viszont az alkalmi menüt kissé drágának találtuk. Főleg, ha azt is számításba vesszük, hogy az az adagok jóval kisebbek voltak, mint a szokásos étlapról választott ételek esetében.

Ebéd után sétáltunk kicsit a horgásztó mellett, akkor fedeztük fel, hogy hatalmas fedett kerthelyiség is tartozik a a csárdához, kemencével, szabadtéri grillsütővel. Várjuk a tavaszt, biztosan visszajövünk még jó időben is.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni Útközben felhasználót?    Igen

2463 Tordas
Öreghegyi út

Vélemények Útközben felhasználótól

2019. december 22.
A kínálat a török éttermek alap ételeiből áll. Gyros, különféle raguk és rakott húsok, padlizsánnal, paradicsommal, zöldségekkel. Joghurtos saláták, édességek. Padlizsános pulykát kérek bulgurral. Mondom, hogy keveset, de úgy megpakolják a tányért, hogy majdʼ lefolyik róla az étel....

2019. december 4.
Az emlékház a falu egyik tornácos, alacsony mennyezetű parasztházában kapott helyet. (A Tolnay család nem ebben lakott.) A művésznő Budapesten született ugyan, de pici kora óta Mohorán nevelkedett, és szeretett szülőföldjeként emlegette Nógrádot. Jellegzetes palóc tájszólására a régi filmekből...

2019. november 22.
Kis kaptatón érünk fel a dombtetőre, ahol szépen gondozott parkban áll a XIX. század elején épült, impozáns épület. A birtok eredetileg Madách Imre anyja, Majthényi Anna hozománya volt, és nászajándékként ajándékozta a fiának. A költő 1844 decembere és 1853 szeptembere között lakott itt...