Az elmenetel a bejövetellel szemben

Törökbálinti kitelepítettek emlékműve TörökbálintTörökbálinti kitelepítettek emlékműve Törökbálint a térképen

Átlagos 2023. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. március 15.
Úgy vélem, a törökbálinti kitelepítési emlékmű sokkal látványosabb, mint a betelepedési, de nem állítom, hogy sokkal szerethetőbb. Van, ahol sokkal szimpatikusabban sikerült megformálni ezt a történelmi kegyetlenséget, itt valahogy fura, hogy a visszatekintő asszonynak és a kislánynak is fekete az arca, nem tudom, mi volt ezzel a szándéka a művésznek, de nem biztos, hogy ez egy jó ötlet volt. Ráadásul nem is szimpatikusak. Direkt csinálta volna Kozák Attila? Elmennek a rosszarcú feketék és csúnyán néznek vissza? Szóval, van a sín, ami perspektivikusan a távolba vezet, és ami nyilván azt a vonatot jelképezi, amin el fognak utazni örökre. Itt maradt a templom, ami az övék volt ebben az országban, meg itt maradt a játékmaci is, ami a képen nem annyira látszik, mert koszorúk vannak felette, de azért, ha valaki nézi, keresi, megtalálható.
Törökbálinti kitelepítettek emlékműve Törökbálint - Külső képTörökbálinti kitelepítettek emlékműve Törökbálint - EgyébTörökbálinti kitelepítettek emlékműve Törökbálint - EgyébTörökbálinti kitelepítettek emlékműve Törökbálint - EgyébTörökbálinti kitelepítettek emlékműve Törökbálint - Egyéb
Garden Home Törökbálint - Legjobb ár
2025.01.01-ig