Étterem teszt 314.- gyöngyszem

Szent Orbán Kisvendéglő VelenceSzent Orbán Kisvendéglő Velence a térképen

Kiváló 2019. októberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2019. október 3.
Idegen pályán az ittjartam.hu olvasóira(íróira)hagyatkozunk, Ezért választjuk a kisvendéglőt. Jól tettük.
Még Debrecenből asztalt foglalunk,bár sejtem hogy szakadó esőben,hétköznap és októberben nem lesz tolongás.
Ez igy is van,azzal a különbséggel hogy ragyogó napsütésben ülünk be az étterembe,ahol a teraszról kitűnő kilátás nyilik a Velencei tóra. Nincs töneg 3 asztalnál ülünk! Nyáron nagy élet lehet itt. A hely óriási!
Hangulatos vendéglő csodálatos kilátással.
Emberünk azonnal étlapot hoz,ami egészen elfogadható menüsort tartalnaz. Levesből többféle van,lehet választani kis vagy nagy adagot,sőt tartalmat is,cérnametélt vagy májgombóc vagy mindkettő!
Nem is tudom hol láttam ilyent utoljára.
Én a ,,kombinált,, levest választom,a 10.percben megérkezik. Forró,tartalmas,jóizű.
Figyelemreméltó az asztali fűszertartó szett. Még sült krumpli fűszer is van! Fotó!
Enberünk szorgalnas,de humora nincs,kérdezem a vendéglő nevéről,hogy önök már tudnak valamit? Közli hogy Szent Orbán a borászok védőszentje.
Már 14,38-ra megjön a főétel,a nyári szezon felpörgette a konyhát.
A sajttal sonkával töltött pulykamell olyan,hogy nem tudok belekötni.
Puha,ízletes.érdemes megnézni a fotót,hogy van megtöltve a hús!
Lőn csoda,a köretek ki vannak dolgozva,nem Tesco gazdaságos a krumpli,aranybarnára van sütve,a rizs szétomlik,nem tapad össze. A hús kitűnően van átsűtve,ízletes. Italok hűtése jó,zajszintet nem mérünk,már csak mi vagyunk az étteremben. Emberünk érdeklődik minden rendben van e? Szerintem igen.
Desszert 2 féle van,én kérek csak egy gesztenyepürét. Normális adag,friss! Végül kávéval fejezzük be,eddig ez a leggyengébb pont,ízre jó,de ereje nincs.Számla jön,13,855 ft italokkal,szervízdíj nélkül. A kombi leves 1,200 ft,az én pulykamellem 2,200 ft+a köret 770 ft.azaz 2,970 ft!!! egy korsó sör 790! Egy zero kóla 480! A kávé 420 ft. A velencei halászlé 1,385 ft.
Távozunk 15.40-kor. Étkezési idő 75 perc.
Összegzés: kellemes meglepetés a hely,jövünk még ide. Jó ételek,korrekt méretű adagok,gyors konyha,átlagisbál jobb kiszolgálás,tisztaság kifogástalan,hangulatos,remek hely,kiemel üdülőhelyi árak! Ezért,csak
némi gondolkodás után:
Minősités: különösen ajánlott
Értékelés: 9.5/10 pont
Hangulat:Kiváló
Szent Orbán Kisvendéglő Velence - Külső képSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Külső képSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Külső képSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étlap/itallapSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étel/italSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étel/italSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étel/italSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étel/italSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - BelsőSzent Orbán Kisvendéglő Velence - BelsőSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - EgyébSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étel/italSzent Orbán Kisvendéglő Velence - Étel/ital

Szent Orbán Kisvendéglő további értékelései

2024.04.18a párjával
Az egy dolog hogy gyönyörű a kilátás, de ez nem elég.... Lényeg: kiváló ételek, nyilván nem mindent kóstoltunk, de mivel ide biztosan vissza fogunk térni, ezért a többi ételt is meg fogjuk kóstolni idővel. Minden jó ízű és kifogástalan minőségű volt, ezúton is köszönjük! Manapság nagyítóval kell...
2019.03.04a párjával
Szombaton este kerestük fel az éttermet, foglalásunk nem volt, de a pincér azonnal csinált helyet nekünk! A rendelt ételeket hamar megkaptuk és a minőség "csillagos ötös" kategória volt! Mi most voltunk először a környéken is, összességében elmondható, hogy nagyon segítőkészek és barátságosak...
2018.08.13gyerekekkel
Ahogy már több felhasználó is írta, Velence panorámás részén helyezkedik el az étterem = a lépcsősor megmászását be kell kalkulálni, de a teraszról (mi főszezonban, szép időben ebédeltünk ott) a kertre és a tóra nyíló kilátás remek. Az ételek kapcsán lehet kis- és nagyadagot kérni :) a leves...
Hanga-lak Velence - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.