Vízibástya Visegrád

Vízibástya Visegrád
Vízibástya VisegrádVízibástya Visegrád
Vízibástya VisegrádVízibástya Visegrád

Vízibástya Visegrád bemutatkozása

A visegrádi hajóállomástól pár percnyi sétára található a Vízibástya maradványa, mely a XIII. században épült az Alsóvárhoz tartozó védőfal részeként. Ezen keresztül léphettek be Visegrád területére. Innen követték figyelemmel a Duna forgalmát, valamint emelőszerkezetekkel vizet juttattak belőle az alsóvárba.

Patak Park Hotel Visegrád - Két éjszakás ajánlat félpanzióval
Két éjszakás ajánlat félpanzióval
2025.02.01-ig
Patak Park Hotel Visegrád

Vízibástya Visegrád vélemények

2076
Érdekes 2023. június 27.egyedül járt itt
Töprengtem pár napig, hogy akkor ez itt együtt vagy külön? Mert egy dolog a vízibástya, meg egy dolog a városkapu, bizonyos említéseknél együtt van, más említéseknél külön. Szóval. . . van a IV. Béla szobor, az áll a vízibástya sarkán, van a vízibástya folytatásaként egy feljáró a Salamon tornya felé, ez meg át az út felett, ez a városkapu.
Vízibástya Visegrád - Külső képVízibástya Visegrád - EgyébVízibástya Visegrád - Külső képVízibástya Visegrád - Külső képVízibástya Visegrád - Külső képVízibástya Visegrád - Külső képVízibástya Visegrád - EgyébVízibástya Visegrád - EgyébVízibástya Visegrád - EgyébVízibástya Visegrád - EgyébVízibástya Visegrád - Külső kép