Figyelemre méltó sütik

Segreto Caffe ZalakarosSegreto Caffe Zalakaros a térképen

2023. novemberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2023. november 19.
A Zalakarosi Fürdő fogadóterében, a bejárattól egyből balra található ez az olasz kávézó és cukrászda, a bejárat előtt külső, kiülős terasszal. A La'Mar étteremben kaptunk ajánlást, hogy jöjjünk el ide, ha finom süteményt, igazi olasz kávét szeretnénk inni Zalakaroson, és valóban nem is csalódtunk, legalábbis én a sütemények tekintetében. Annak ellenére, hogy a fürdő tele volt várakozó, sorban álló vendégekkel, a kávézó üres volt, talán a meglehetős árak miatt. Vagy esetleg az időzítés nem volt megfelelő. Úgy alakult, hogy két alkalommal is jártam a kávézóban, és a második látogatás során már azért voltak más vendégek is itt. Egyébként nemcsak a fürdő látogatói jöhetnek be, hanem bárki, hiszen a jegypénztárak beljebb vannak.
A kávé nem volt rossz, de átütőnek nem mondanám, és kiugróan drágának találtam, ugyanis az eszpresszó 890 Ft + 90 Ft tej (!!!), azaz összesen majdnem 1000 Ft volt úgy, hogy kötelező szervizdíjat a számla nem is tartalmazott. Ez itt a környékbeli árfekvésnél lényegesen magasabbnak bizonyult. Apró vigasz, hogy a tálalás korrekt volt, egy fél pohár hideg szódavíz és csomagolt karamellás keksz is járt a kávé mellé.
A kávézóval szemben lévő nagy pultban lehet megcsodálni a süteményeket, amelyek francia és olasz stílusú kézműves termékek, prémium kategóriás mutatós és igényes finomságok. Tapasztalataim szerint Zalakaros legszínvonalasabb süteményeit itt találjuk. Kb. tucatnyi fajta közül lehetett válogatni, és bizony nehéz is volt a választás. A kávéhoz képest a sütik árazása nem volt elszállt, kb. a budapesti árszínvonalat hozták, vagy egy kicsivel inkább alatta 1090-1190 Ft-os darabárakkal. Gesztenyekrémes, tejeskávé krémes, mangó mousse, limoncello, mascarponés, paleo kókuszos mono desszertek is voltak, de én végül egy tradicionális olasz sütit, a pisztáciás szicíliai Cannolit választottam (1090 Ft), amely nagyon finom volt. Összességében a Segreto-t egyértelműen ajánlom, de sütizésre. A kávéra nem érdemes itt ennyit költeni, ez a véleményem.
Segreto Caffe Zalakaros - BelsőSegreto Caffe Zalakaros - Étel/italSegreto Caffe Zalakaros - Étel/italSegreto Caffe Zalakaros - EgyébSegreto Caffe Zalakaros - Étel/italSegreto Caffe Zalakaros - Étel/italSegreto Caffe Zalakaros - Külső képSegreto Caffe Zalakaros - BelsőSegreto Caffe Zalakaros - BelsőSegreto Caffe Zalakaros - Étel/italSegreto Caffe Zalakaros - Étel/italSegreto Caffe Zalakaros - Étlap/itallapSegreto Caffe Zalakaros - BelsőSegreto Caffe Zalakaros - BelsőSegreto Caffe Zalakaros - Belső
Orwa Apartman II. Zalakaros - Legjobb ár
2024.06.30-ig