Árpád vezér szobra Zalakaros

Árpád vezér szobra Zalakaros
Árpád vezér szobra ZalakarosÁrpád vezér szobra Zalakaros
Árpád vezér szobra ZalakarosÁrpád vezér szobra Zalakaros

Árpád vezér szobra Zalakaros bemutatkozása

Árpád vezér szobrát a Termál úti autóbusz-állomáson találhatjátok. Tőzsér Erzsébet alkotását 1996. augusztus 16-án, a honfoglalás 1100. évfordulóján emelték fel. A szobrot Szí Márton János plébános szentelte meg, valamint Kara Pál, akkori belügyminisztériumi államtitkár avatta fel.

Orwa Apartman II. Zalakaros - Legjobb ár
Villa Plattensee Vonyarcvashegy
25.080 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Árpád vezér szobra Zalakaros vélemények

Átlagos 2023. november 22.a párjával járt itt
Zalakaroson a főút mellett, a buszvégállomástól a Karos korzóhoz vezető zebrától pár lépésre van Árpád vezér szobra. Sokszor elmentem már mellette, rá is néztem, konstatáltam, hogy ott van, de ha Zigzag nem említi, eszembe nem jutna értékelést írni. A leírt története érdekes, de engem maga a szobor nem fogott meg.
Árpád vezér szobra Zalakaros - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3359 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96076 feltöltött kép
Érdekes 2023. november 4.gyerekekkel járt itt
Egy klasszikus stílusú alkotás a honfoglaló magyar fejedelemről, egy mellszobor, amely szürke kőből készült. Tollas, fémdíszes sisakot visel, hosszú haja két varkocsba font. Helyileg az autóbusz-állomás és a főút - Termál út - között egy kis parkos részen található, fenyőfákkal övezve.
Árpád vezér szobra Zalakaros - EgyébÁrpád vezér szobra Zalakaros - EgyébÁrpád vezér szobra Zalakaros - EgyébÁrpád vezér szobra Zalakaros - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 11 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.