Pálos malom Zalamerenye

Pálos malom Zalamerenye
Pálos malom ZalamerenyePálos malom Zalamerenye
Pálos malom ZalamerenyePálos malom Zalamerenye

Pálos malom Zalamerenye bemutatkozása

A magántulajdonban lévő, 1960-ig őrölt Pálos malmot 2015-ben újították fel - a rekonstruálás az 1903-as állapotot tükrözi. Az 1400-as években Örményesi Pálos kolostor tulajdona volt, mely feloszlása után a veszprémi érsek birtokába került. A malom 1888-tól magánkézbe került, utolsó tulajdonosát Zsohár Gyulának hívták.

Szent Orbán Panzió Zalakaros - Napi árak
Villa Plattensee Vonyarcvashegy
25.080 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Pálos malom Zalamerenye vélemények

Kihagyhatatlan 2023. november 4.csoporttal járt itt
Köszönöm Józsi és Csilla itteni ajánlását, amely megerősített abban, hogy ide el kell jönni. Zalakarosról autóval csupán pár perces utazás, vagy gyalogosan egy kellemes túra a zalakarosi Kilátótól, kb. 2 km. Csodás erdei környezet, a malom szomszédságában egy szintén csinos kis kúria található, a Sásréti Birtok, itt élnek a malom jelenlegi tulajdonosai.
Pálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - EgyébPálos malom Zalamerenye - Egyéb
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 64 városban járt márFelfedező - 32 helyen első értékelőNépszerű író - 45 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. május 2.a párjával járt itt
Kék túra alkalmával jöttünk Zalakarosra, és amikor az Erdész Kilátó lábánál megláttam a táblát, mondtam páromnak, ide biztos elmegyünk, mert úgy nem mehetek haza, hogy ezt a Malmot meg ne nézzem. Kirándulásunk utolsó napján a kilátónál letettük a kocsinkat, és lesétáltunk a csodálatos virágokkal tarkított erdei úton a Malomhoz.