ZigZag: Kerestük és megtaláltuk - Cuha Völgye Étterem Zirc

5. helyezett a 14 zirci étterem közül

Kerestük és megtaláltuk

2018. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2018. július 24. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Amikor ebédlőhelyet kerestünk Zircen, ennek a vendéglőnek a neve beugrott, úgy emlékeztem, hogy több pozitív értékelés íródott róla, így ide tértünk be. A főúton egy gyógyszertár mellett találhatóak. Még a cím ismeretében is keresni kellett, mert a bejárat egyáltalán nem észrevehető. Ráadásul úgy nézett ki, mintha zárva lett volna. De az ajtón benyitva az asztalok többségénél elégedetten étkező embereket láttunk, úgyhogy megnyugodtam, mégiscsak jó helyen járunk.
Enyhe ételszag volt, s mivel az első részben csak kisebb, max. 4 személyes asztalok voltak, a belső részben foglaltunk helyet.
Az étlap elég hosszú, főleg magyaros ételek találhatóak rajta, helyi bakonyi specialitásokkal, átlagos, elfogadható árfekvésben, 2000 Ft alatti főételek is (köret nélkül!), és a gyerekek számára is voltak szimpatikus fogások.
A 2 fiatal pincérhölgy bár jóindulatú, de borzasztóan amatőr volt, látszott, hogy egyáltalán nincs a vérükben a vendéglátás, és kicsit nehéz felfogásúak voltak, nem tudom finomabban megfogalmazni. A főétel adagok tartalmasak, kiadósak.
Csirkemell mandulás bundában 3 szelet hús (1950), bakonyi fatányéros 4 féle hússal (2950 Ft), és a gyerekmenük közül is választottunk kettőt, rántott csirkemellet és rántott sajtot (1050 Ft). A köret sült krumpli mirelit. A köretet pluszban számolták fel a fogásokhoz, 500 Ft körüli tételek voltak. A vegyes friss saláta is tetszett, küllemre és összetételre is (950 Ft). Magyaros, házias savanyúságokat is kínálnak, kb. köretárban. Egy 0,5 l-es limonádé 800 Ft.
A desszertkínálat kizárólag palacsinta, viszont izgalmasabb töltelékek is vannak (meggyes-mákos, mogyorókrémes-kókuszos) 650-750 Ft/2 db.
Az ételekre kellett várni, de nem túl sokat.
Összességében nem volt rossz, de nem is kiemelkedő a konyha teljesítménye. Aki a nagy adagokat és a házias, vidéki ízeket szereti, és nem flancos helyre vágyik, annak ajánlom.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Átlagos
Hangulat: Átlagos
Tisztaság: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

8420 Zirc
Kossuth Lajos u. 11.

2020. július 14.
A zirci apátság megtekintése után tértünk be az étterembe ebédelni. Kívülről-belülről retro kinézetű, de mivel a kirándulás előtt a neten utánanéztem jó helyet keresve, így tudtam, mi vár ránk. Kedves, mosolygós pincérnő fogadott bennünket. A megrendelt ételek finomak voltak. És külön...