A nem rom templom

Keresztelő Szent János születése plébániatemplom ZsámbékKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék a térképen

Érdekes 2023. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. június 28.
Zsámbékon nyilván nagyobb figyelmet kap a nevezetes romtemplom, mint az egyébként valóban élő, működő. Úgy emlékszem, hogy egy fehér reverendás ember tevékenykedett a padok között, amikor bementem, igyekeztem jelezni, hogy ártatlan vagyok, fegyverem mindössze egy fényképezőgép, és hát megnézném én ezt beül is. Az ember ne legyen már olyan felületes, hogy olyan templomról ír, amelyikben bent sem volt. Kis, évek óta bezárt kápolnáknál ez néha sajnos elkerülhetetlen. Szóval, van ezen mit gyönyörködni! Felhívnám a figyelmet a pazar rokokó szószékre, ami önmagában is egy külön látványosság! Talán érzékelhető a képen egy picit. Egyébként meg mindenkit buzdítanék, hogy csak menjen be bátran, ha arra jár!
Keresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - BelsőKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - BelsőKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - EgyébKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - EgyébKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - EgyébKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - EgyébKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - BelsőKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - Külső képKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - Külső képKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - Külső képKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - EgyébKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - Külső képKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - EgyébKeresztelő Szent János születése plébániatemplom Zsámbék - Egyéb
Szépia Hotel Zsámbék - Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon