Jó kis családi étterem számottevő erényekkel és apróbb hibákkal

Muskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda BadacsonytomajMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj a térképen

2022. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 3.
A badacsonytomaji Muskátli kívülről masszívan retro-helynek tűnik, az ember arra számít, hogy a nyolcvanas-kilencvenes évek dizájnja fogadja majd, ehhez képest modern bisztróhangulat uralkodik az étteremben és a cukrászdában egyaránt.
Előétel műfajban magyaros hideg tálat kínálnak és tatárbifszteket, a cukrászda részlegen tartanak házias tepertős pogácsát. A hagyományos fogások mellett - borjúpaprikás, marhapörkölt, lecsó, grillezett vagy rántott töltött, illetve szelet-húsok, marhasült vadas mártással stb. - néhány érdekesség is akad, mint a Badacsony környékén ritkaságnak számító pacal, valamint a Petyek balatoni halleves pirított kenyérkockával.
Előétel helyett egy tepertős pogácsát kértem, friss volt, élvezhető, nem a műfaj legjobbja, de nem bánnám, ha ez képezné a pogácsa-alapjáratot. A petyek durvára passzírozott szegedi ihletésű hallé, szép piros zsiradék és hal-betét nélkül. Maga a lé élvezetes volt, de ismerve a petyek-recepteket (bajai stílusban készült, szűk levű, halban gazdag lecsóalapú halászlé) nem ezt vártam. Második fogásként pacalt kértem. A pacal puha, jó ízű, szép színű, nem azt mondom, hogy nem tökéletesíthető, de így, ahogy volt meggyőző élményt adott. Galuskát kértem mellé, mely ízre, állagra egyaránt jól sikerült, akárcsak a cseppet savhangsúlyos tejfeles uborkasaláta. Tányérdesszerteket a Muskátliban nem készítenek, aki édességet kíván, hagyományos süteményeket kérhet a szomszéd helyiségből. Asztaltársam dobostortát kért, amit alkalmam volt megkóstolni, korrekt-átlagosnak ítéltem. Jómagam a mákos rétes mellett döntöttem, meggyeset kaptam, de nem bántam a cserét, a rétes megelégedésemre szolgált.
A kiszolgálás kedves, udvarias.
Az itallap különlegessége a tulajdonos, Szita László saját öt tételes borszortimentje, melyek egy kivételével kimérve kaphatók, jómagam az üde, gyümölcsös rosét kóstoltam ezek közül. További közel egy tucatnyi környékbeli bort, valamint a Juhász testvérek Egri Bikavérét vehetjük meg palackra. Saját törkölypálinkát is kínálnak. A nagyipari multisörök mellett tartanak Tiltott Csíkit is.
Muskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - EgyébMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - EgyébMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - EgyébMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - EgyébMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - EgyébMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - EgyébMuskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda Badacsonytomaj - Egyéb

Muskátli Családi Kisvendéglő & Cukrászda további értékelései

2021.07.15családjával
Fiam ötlete volt, hogy itt fogyasszuk el ebédünket a strandolás után.A felszolgáló kedvessége, humorossága mosolyt csalt az arcunkra, tetőzve a felszolgálással. Jó kedvvel, nagy étvággyal fogyasztottuk el rendelésünket, ami nagyon finom volt. Legközelebb erre járva biztos hogy ujra betérünk egy...
2019.10.15gyerekekkel
Barátokkal voltunk itt 5 gyerekkel. Mindenkinek máskor jutott eszébe minden. A felszolgálók mindig készségesek voltak. Az ételek finomak és forrók voltak.
2018.07.11a párjával
Ittjártam.hu-s vélemények alapján mentünk ebbe a remek étterembe, és hát nagyon nem bántuk meg! Mindenkinek bátran ajánlom! Az ízek fergetegesek, a pincérek kedvesek, nagyon jól éreztük magunkat. Igaz nincs túl közel a "borsorhoz", de megérte elsétálni... és ha útközben lenne +1-2 borozó/söröző,...
Hotel Bonvino Badacsony - 2 éjszakás ajánlat
2 éjszakás ajánlat