városi Természeti kincs közül
Természeti kincs
Rózsakő BadacsonytomajRózsakő Badacsonytomaj

Rózsakő Badacsonytomaj bemutatkozása

A Kisfaludy-ház felett lapuló Rózsakő sokkal több, mint egy lapos bazalttömb, hiszen legendák szövik át a történetét. Állítólag hajdanán Kisfaludy Sándor is szívesen telepedett le ezen a kövön feleségével, Szegedy Rózával, hogy közösen gyönyörködhessenek a festői tájban.

Hotel Bonvino Badacsony - Kedvezményes 3 éjszakás ajánlat
Kedvezményes 3 éjszakás ajánlat
2026.03.31-ig
Hotel Bonvino Badacsony

Rózsakő Badacsonytomaj vélemények

2082
Érdekes 2022. június 20.a párjával járt itt
Jé, találtam valamit, amit nem értékelt még előttem 30 névtelen. . . szóval, a Rózsakő. . . kirándulások célpontja, de kiindulóhelye is lehet! Vagy felvergődsz idáig és elég volt, vagy innen kezded meg a Badacsony hegy tetején a hosszú hegyi sétát. (Jelzem, érdemes!
Rózsakő Badacsonytomaj - Külső képRózsakő Badacsonytomaj - Külső képRózsakő Badacsonytomaj - Külső kép