Essegvár Bánd

Essegvár Bánd
Essegvár BándEssegvár Bánd
Essegvár BándEssegvár Bánd

Essegvár Bánd bemutatkozása

Bándból induló turistaúton közelíthető meg a hajdani vár romja, melynek alapja a XIII. században épült. A XIV. században kőépületre építették át. 1309-ben említik először írásban, Igmándi Lőrinc a Castrum Scegh nevű várat Lőrintének. Lőrinte utódai vették fel az Essegvári családnevet.

Ezüsthíd Hotel Veszprém - Napi árak reggelis ellátással
25.080 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Essegvár Bánd vélemények

2082
Érdekes 2022. szeptember 16.egyedül járt itt
Gondolom, az étteremjárók többségének semmit nem mond az, hogy Essegvár. . . na jó, beismerem, sokáig én sem ismertem. De mióta tudom, hogy van, azért csak illene módját ejteni, hogy az ember elmenjen oda! Bánd nem mesze van Herendtől, Herendre ezrek járnak porcelánkodni, Bándra meg csak alig néhányan essegelni.
Essegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - BelsőEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - BelsőEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - BelsőEssegvár Bánd - Külső képEssegvár Bánd - EgyébEssegvár Bánd - Külső kép