ZigZag: Olasz ételek mediterrrán hangulatban - Caffe Mediterrán Grill House Biatorbágy

Olasz ételek mediterrrán hangulatban

2020. augusztusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. október 22. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Az a benyomásom, hogy a magyarok többsége kedveli a mediterrán életérzést, az olasz, görög, spanyol tengerpartot, a sok napsütést, ezen nemzetek ételeit, és talán azt az optimista, az életet lazán, könnyedén és vidáman vevő életformát, amelyet Európának eme déli térségéhez köthetünk. Igaz ez a vendéglátásban is, ha jó a szakács, akkor egy mediterrán étterem az ország bármely városában sikerre számíthat.
Biatorbágyon is határozottan népszerű, közkedvelt ez az étterem, amely közvetlenül a főút mellett, a szintén népszerű cukrászda közelében található. Ingyenes parkolási lehetőség az út 2 oldalán, viszont a zebra egy kicsit feljebb található. Utólag láttam, hogy az étterem melletti belső udvaron is van néhány parkolóhely.
Tágas, sok asztalos, több termes a belső tér. Az a helyiség, ahol a bárpult is található, olasz taverna hangulatú, míg a belső terem ünnepélyes, szépen díszített, elegáns. Van egy óceáni hangulatú játszósarok is a gyerekeknek. A terasz is kellemes, sok növénnyel ékített, amelyek nemcsak vizuális élményt, de árnyékot is adnak.
Az étlapon van 1 jó oldalnyi pizza, de ezen túl minden fogásból kínálnak bőséges választékot, kb. fele-fele arányban olaszos ételeket, de vannak közkedvelt magyaros, tradicionális fogások is.
Hagyományos kerek pizzákat sütnek 1600-2200 Ft közötti árfekvésben. Levesek és desszertek 1000 Ft környékén, előételek és főételek 1600-3500 Ft között szórnak, de a legtöbb főfogás ára 2500 Ft körül alakul.
Én az olasz vonalnál maradva paradicsomlevessel indítottam, amelyet bazsalikommal, pestóval és mozzarella golyókkal készítenek itt. A mozzarella golyó boltinak tűnt, nem házi gyártmány és szerintem a pesto is, de ettől még finom, tartalmas, ízletes és nagy adag volt, szépen tálalva (1050 Ft). Főfogásként kemencében sült Camembert-t kértem salátaágyon, mézes dióval, kakukkfüves kenyérkockákkal (2490 Ft). Könnyed, laza, nyárias fogás, szintén jól elkészítve.
Összességében a konyha korrekt, megbízható, persze nem fine dining, nem Michelin-csillagos jellegű hely, ők nem ebben a bajnokságban fociznak.
Az italok árazása is korrekt, egy pohár 3 dl-es bodzaszörp 270 Ft-ba került.
Nagyon tiszta, igényes, kulturált az egész étterem környezete. Ez egy olyan típusú hely, ahová nagyobb családdal, idősebb, konzervatív rokonokkal is el lehet menni, ugyanakkor a fiatalok is jól érezhetik itt magukat és találnak maguknak tetsző ételeket.
A kötelező szervizdíj 10%, de itt egyrészt a személyzet tényleg udvarias, kedves, a vendégekkel foglalkozó, másrészt a kedvező árazás mellett ez még belefért szerintem.
Pozitív össz-élmény, részemről egyértelműen ajánlott hely.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

2051 Biatorbágy
Szabadság út 39.

2021. május 2.
Sajnálatos eset történt ismét az egyébként remek konyhával rendelkező Mediterrán Grill étteremben. Többx tel hívás nem veszik fel, visszahívás sincs, majd a netes rendelés (email) után fél órával közlik h egyébként 3 óra a kiszállítási idő. Honlapon semmilyen erre utaló üzenet.. Üzletvezetőt...