Bogdása község Baranya megyében, a Sellyei járásban, Sellyétől nyugatra, Drávafok szomszédságában található. A falu nevének legkorábbi, ma ismert említése egy 1266-os okiratban lelhető fel. A katolikus templom Szent Péter és Pál tiszteletére épült, szentélye 15. századi gótikus formát őriz, így az Ormánság legrégebbi, ma is álló egyházi építménynek tekinthető.
Tovább olvasom >>
A református templomot pedig 1834-ben szenteltek fel. A környék fő vonzerejét a DunaDráva Nemzeti Park kezelésében álló ártéri erdők és rétek adják. A község tereit Szatyor Győző országosan elismert faműves szobrászművész (a falu korábbi tiszteletbeli polgármestere) alkotásai díszítik, például a millenniumi emlékmű, a barokk stációs kereszt, a temető harangtornya, a buszmegálló, de kerítések, kapuk, és a még készülőfélben lévő famunkák is látványosságnak számítanak.
Sajnos csalódást keltő élményben volt részünk a hétvégi menüajánlattal kapcsolatban. A menü két fogásos, és kötelező mindkettőt választani, ami önmagában még elfogadható lenne azonban a felsorolt lehetőségek közül több nem is volt elérhető, így a választási lehetőség meglehetősen korlátozott...
Hétvégi menű esetében, elfogyott a desszert ezért köteleznek a leves vásárlásra. Javaslat: ilyen esetben a desszertek közül lehessen választani, vagy az étlapról egy desszertet jelöljenek ki.
Nagyon jól éreztük magunkat, mindennel elégedettek voltunk. Még a többi vendég is nagyon barátságos volt. Csak pár napot töltöttünk a hotelben, de így is szinte mindenkivel beszélgettünk. Egyetlen apróság, amire egy kicsit jobban kellene figyelni, hogy a meleg ételek hőmérséklete tényleg meleg...