Zserbó

Friedmann Cukrászda & Bistro BudaörsFriedmann Cukrászda & Bistro Budaörs a térképen

2018. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. február 21.
Budapestről érkezve a város távolabbi végén, a főút mentén található. Hatalmas alapterület, én nagyon meglepődtem rajta, vadonatúj modern épületen egy kis dombon/emelkedőn, mellett kiépített sok beállós parkolóval. Egyből az jutott eszembe, biztosan valami EU-s vállalkozásfejlesztési pályázaton nyerhettek, hogy ekkora objektumot építettek, mert a környék, a vendégforgalom és a kínálat szerintem amúgy ezt nem indokolta. Alkalmazottak is bőségesen voltak a pultban, viszont nem mindenki találta a helyét, voltak köztük úgymond "lézengők" is. Az engem kiszolgáló fiatalember viszont udvarias és készséges volt, bár egyáltalán nem tűnt profinak.
A cukrászda hangulatát és berendezését tekintve engem a soproni nagy Harrer Cukrászdára emlékeztetett.
Több üvegpultban sorakoztak a sütemények, tortaszeletek, kimért sós és édes aprósütemények, inkább a klasszikus vonal, bár 1-2 modern költemény is megjelent (pl. angol citromtorta és ún. reformsütik is vannak). Árban szerintem korrekt, nincsenek elszállva.
Egy klasszikus zserbót választottam (395 Ft), ami teljesen úgy nézett ki, mint ahogy a nagy cukrászkönyvben meg van írva, amolyan retrós, kicsit házgyári hatású. Ízre sem volt extra élmény, de hozta az elvárt jó szintet, meglepetések nélkül.
A pogácsák frissek, finomak, szintén a klasszikus vonalon mozogva.
Nemcsak cukrászda, hanem egyúttal bisztró is, meleg és hideg reggelik, szendvicsek, levesek, saláták, egyszerűbb főételek is kaphatóak, valamint hétköznap 3 fogásos ebédmenü 1490 Ft-ért.
Friedmann Cukrászda & Bistro Budaörs - Étel/italFriedmann Cukrászda & Bistro Budaörs - Külső képFriedmann Cukrászda & Bistro Budaörs - BelsőFriedmann Cukrászda & Bistro Budaörs - Étel/italFriedmann Cukrászda & Bistro Budaörs - BelsőFriedmann Cukrászda & Bistro Budaörs - Étel/ital

Friedmann Cukrászda & Bistro további értékelései

2019.04.06a párjával
Nagyon finomak a sütik. Végre egy hely ahol van gyümölcsös túrós süti, nem csak joghurtos. Tiszta hely. A sütit kihozták az asztalhoz. Nincs tumultus. Szép a kilátás. Imádom
2016.08.17a párjával
Mindig átszaladtunk a városon, de most végre kipróbáltuk. Fagyizni mentünk párommal.. Maga a cukrászda nemcsak kívül, de belül is nagyon tetszetős. Rengeteg sütemény közül lehetett választani, mind nagyon gusztának tűntek. Mi maradtunk a fagyinál. Abból végülis könnyen lehetett választani, épp...
2014.10.11gyerekekkel
Többször betértünk már enni, sütizni, fagyizni. Vagy én vagyok piszok mázlista, vagy tényleg jók a sütik és a szendvicsek, de én mindig finomakat ettem. És akkor még a grillezett kecskesajtról salátával nem is beszéltem! A hely kellemes, a kiszolgálás egyre jobb, látszik, hogy dolgoznak rajta. A...
The Hotel Unforgettable - Hotel Tiliana by Homoky Hotels Budapest - Karácsony
Karácsony