Csoda a város alatt

Pál-völgyi barlang BudapestPál-völgyi barlang Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2023. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 10.
Gyerekekkel látogattuk meg a Pál-völgyi cseppkőbarlangot, nagycsoportos ovis és alsós kisiskolás életkorúak.
Öt évesnél fiatalabb, 115 cm- nél alacsonyabb gyerek nem látogathatja a barlangot, ilyen kicsiknek a Szemlő hegyi barlangot ajánlják.
A látogatóközpont érdekes, barlanglátogatás előtt vagy után érdemes megnézni. (Sőt, ami gyerekekkel fontos: kultúrált, tiszta mosdók vannak.)
A barlangi túra lekötötte a gyerekeket, túravezetőnk egy fiatalember volt. Külön odafigyelt, hogy a kisebb gyerekek is jól lássák a látványos cseppköveket és egyéb érdekességeket. Sok érdekességet tudtunk meg tőle.
A 400 lépcső és az úgynevezett "tyúklétra" biztonságosan járható, bár idősebbeknek térdpróbáló.
Barlanglátogatás után a kijárat melletti réten lehet játszani, szaladgálni.

Pál-völgyi barlang további értékelései

2022.10.27egyedül
Kihagyhatatlan
Ha már elvetemedtem a Szemlő-hegyi barlangba, gondoltam, mi az nekem, lássuk, mi van még a föld alatt, kutassuk tovább a mészkövek belsejét! Így aztán átsétáltam a másik, nagyobb barlangba is, mégiscsak ez a legnagyobb Magyarországon! Na jó, nem először voltam itt, emlékszem, még a lányom iskolai...
Népszerű szállások a környéken
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással - teljes előrefizetéssel
Napi árak félpanziós ellátással - teljes előrefizetéssel
03.28-11.03.
Club Tihany Hotel
Kérd ajánlatunkat!
Hunguest Saliris Egerszalók - Legjobb ár
Legjobb ár
2024.12.24-ig
Hunguest Saliris Egerszalók
112.000 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös - Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
2024.12.30-ig
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös