Libanoni este

Noor Lounge & Restaurant BudapestNoor Lounge & Restaurant Budapest a térképen

Kiváló 2022. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. július 19.
Ebbe a tradicionális libanoni étterembe már jó ideje terveztem ellátogatni, egyrészt mivel szeretem a keleti-arab hatású konyhát, másrészt jó véleményeket hallottam a NOOR-ról. Az idejutást a budapesti közlekedési viszonyok finoman fogalmazva nem könnyítették meg, így az Alagúton át gyalogosan közelítettem meg a helyszínt a lezárt Lánchíd budai hídfőjétől elindulva. Korábban egy más zsánerű, magyaros, de szintén elegáns étterem és borbár működött itt, ezért a dekorációból pár elem még az elődökre emlékeztet (pl. boroshordók a bejárat előtti járdaszakaszon).
A beltér sejtelmesen megvilágított, arabos-keleties lámpások, fali szőttesek, képek díszítik a helyiséget, a kis alapterületű felső szinten a mosdók mellett egy kis galériát is kialakítottak.
Az étlapon tradicionális libanoni ételek szerepelnek, hideg és meleg előételek, saláták, lencseleves, a főételek között: gyros, shish taouk, kofta, bárány saslik (főételek: 2700-4900 Ft között), vegyes csirke és bárány húsos grilltál (8000/11500 Ft). A desszert kínálat csalódást okozott, hiszen kizárólag baklavát kínálnak (1500 Ft).
Egy vegyes mezze tálat választottam (5500 Ft), amelyben szerepelt falafel, moutabel (padlizsánkrém tahinivel), apró grillezett báránykolbászok, hummusz, lebneh (joghurtos krém mentával, uborkával), tabbouleh saláta (petrezselyem, paradicsom, lilahagyma, bulgur), mindez 2 nagy szelet kör alakú libanoni kenyérrel. Mindegyik fogás nagyon ízletes, autentikus volt, a moutabel és a lebneh kiemelkedő.
Egy kis üveges gyömbér üdítő 650 Ft-ba került. Az ételnek kb. az 1/3-át sikerült helyben elfogyasztani, így a többit elcsomagoltattam.
A csomagolásért nem számoltak fel semmilyen díjat, pedig egyenként szeparálták újrahasznosított fedeles, jól zárható préselt papír tálkákba. Kötelező szervizdíj 10%. Ahogy elnéztem a szomszédos asztalokat, a húsos főételek is nagyon kiadósak voltak. Minden étel nagyon finom illatú, ízes, fűszeres. Két magyar fiatal pincérlény van, viszont a szakács libanoni.
Jó hely, ajánlom.
Hangulat:Kiváló
Noor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - EgyébNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - Étel/italNoor Lounge & Restaurant Budapest - Étel/italNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - MosdóNoor Lounge & Restaurant Budapest - BelsőNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső képNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső képNoor Lounge & Restaurant Budapest - Étlap/itallapNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső képNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső képNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső képNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső képNoor Lounge & Restaurant Budapest - Külső kép

Noor Lounge & Restaurant további értékelései

2021.09.20egyedül
Egy teljesen uj hely nyilt a regi alagut bistro helyen. Elkepesztoen jo a kiszolgalas es a hely arculata is lenyugozo. Tovabra is torzshelyem marad a lokacio.
2016.08.28a párjával
Gyermekeink ajándékoztak meg egy kétszemélyes bordatálra jogosító kuponnal. A megbeszélt időben érkeztünk- kevesen voltak, de később egyre többen lettünk. A bordatál nagyon finom volt a hús puha kellemesen fűszerezett, a saláta ropogós friss a fóliás burgonya is ízletes volt. Az italok kellemes...
2016.05.23a párjával
40 %-os engedményt nyújtó kuponnal tértünk be az utca legjobb kocsmájába, hogy a város legjobb bordája legyen a vasárnapi ebédünk. A "szerény" jellemzések magától a vendéglátóhelytől származnak, a kirakatüvegről, illetve az ajtóban lévő tábláról másoltam. Az ajánlatban az amsterdami Café de...
Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
2024.06.14-ig
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
2025.04.18-ig
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
Villa Plattensee Vonyarcvashegy - Legjobb ár
04.26-09.29.