A citromos süti remek volt, de ez kevés a boldogsághoz

Artizán Bakery & Cafe BudapestArtizán Bakery & Cafe Budapest a térképen

Átlagos 2015. novemberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2015. november 13.
Helyszín a Hold utca eleje, a Prestige Hotel mellett, pár hónapja nyitottak. A tulajdonos fiatalember korábban pékségekről bloggolt, és beutazta Európa legjobb pékségeit, így gyűjtött tapasztalatokat.
A fő profil a pékség, a "Bakery", és ezen belül is a kenyér, a kiváló minőségű, hazai alapanyagokból készült adalékanyag nélküli kenyér és pékáru, ahol nem gyorsított eljárással készülnek a termékek. Ahol csak lehet, bio alapanyagot használnak, kerülik a tartósítőszereket és a lisztjavítókat. Részt vettek az igazi kenyér kampányban is, több másik kézműves pékséggel együtt. A pultra mindig kitesznek friss kenyérkockákat kóstoló gyanánt a várakozás perceire.
A földszinten és a galérián is vannak asztalok, elég szellősen, a galéria rész berendezése sokkal hangulatosabb, nagy bőrkanapé, a falon képek.
Egy külsőre nem túl izgalmas citromos sütit vettem, 560 Ft-ba került egy szelet. A tetején könnyű, de fix állagú citromkrém (nem folyós), a tészta könnyű, laza, és a citrom igen harmonikusan ízesítette meg. Ránézésre nem is képzeltem, hogy ennyire finom lesz. A péksütik árai 400 Ft-nál kezdődnek, de a sütemények többsége 6-7-800 Ft-os, ami azért meglehetősen húzós.
A napi ajánlatban mindig szerepel egy napi leves, stabil tétel az artizán humusz és a marinált olivabogyók friss kenyérrel. Némi saláta és egyszerűbb egytálétel is szerepel a kínálatban.
Trendi, drága hely, nyilván a környékbeli bankárokra, irodistákra és a külföldi szállóvendégekre építenek, de nem tudom, mennyire fenntartható ez hosszabb távon, mert itt a belvárosban is vannak lényegesen olcsóbb, ugyanakkor színvonalas helyek.
Hangulat:Átlagos
Artizán Bakery & Cafe Budapest - Külső képArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - BelsőArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - EgyébArtizán Bakery & Cafe Budapest - Külső képArtizán Bakery & Cafe Budapest - BelsőArtizán Bakery & Cafe Budapest - BelsőArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/italArtizán Bakery & Cafe Budapest - Külső képArtizán Bakery & Cafe Budapest - BelsőArtizán Bakery & Cafe Budapest - BelsőArtizán Bakery & Cafe Budapest - Étel/ital

Artizán Bakery & Cafe további értékelései

2019.07.02családjával
Pár év elteltével ismét eljutottam az Artizánba, az apropót az adta, hogy nagyobbik fiam megkívánt egy kávét s épp arra jártunk. Mondtam neki, hogy ahol kiváló kenyereket sütnek nem égetik magukat gyenge kávéval. A presszó 450 ft és korrekt, jómagam frissen préselt céklalevet ittam. Deciként 400...
2016.02.10egyedül
Nem lehet betelni az újhullámos, igényes, minőségorientált pékségek produkcióival. Nem véletlen: az európai ember s különösen a középeurópai kenyérevő. Még csúcséttermekben is „névjegykártyaként” saját sütésű kenyeret hoznak ki vajjal. A minap sikerült végre eljutni a Hold utcában...
Villa Plattensee Vonyarcvashegy - Legjobb ár
2024.09.29-ig