ZigZag: Főtt csirke indonéz módra - Asli Indonéz Étterem Budapest

Asli Indonéz Étterem Budapest értékelése

Főtt csirke indonéz módra

2020. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. szeptember 13.
Hirdetésben olvastam, hogy nyílt egy új autentikus indonéz étterem Budapesten. Helyileg a Kolosy téri üzletház eldugott belső pincehelyiségében, az utcáról sosem találtam volna meg. A belső udvarra betérve már volt egy útbaigazító tábla, amely a lefelé vezető lépcső irányába mutatott. A magam részéről az indonéz konyháról nem sokat tudok, az ázsiai konyhák közül ők kevésbé futottak be hazánkban, mint mások (pl. kínai, japán, vietnami, thai). Ebédidőben kedvezményes ebédmenüt is hirdettek emlékeim szerint, de az étlapon ilyet nem találtam.
A szakács, a tulajdonos és a teljes személyzet indonéz egy pincér hölgy kivételével.
Az étlap alapján nem igazán sikerült elképzelnem a fogásokat, de kértem segítséget, bár ez sem pontosan ért célba nálam.
A pincér ajánlására az Ayam Opor (2100 Ft) névre hallgató, izgalmasnak és különlegesnek tűnő jávai kókuszos csirke curryt választottam kókusztejjel, illatos lime levéllel, citromnáddal és galangallal.
Ami érkezett, egy nagy adag fehér rizs, és külön tálban tűzforró, híg szaftban úszó inkább főtt, mint sült csirkedarabok egy nagyon visszafogott, szerényen ízesített lében.
Az étlap teljes kínálatát nem volt alkalmam végigkóstolni, de ez a fogás, amit a pincér ajánlott, így feltételezem, hogy a legjobb fogások egyike közé tartozik, számomra inkább csalódást okozott, kulináris izgalmat semmiképpen.
A beltér szépen kialakított, indonéz dekorációval, de mégis félhomályos, élettelen volt a hely.
Egy pohár forró mentateával együtt 2500 Ft-ot fizettem.
Bankkártyás fizetés lehetséges, kötelező szervizdíj nincs.

Ennyire tetszett: Átlagos

1036 Budapest
Kolosy tér 5.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. október 21.
Tipikus kisvárosi, külvárosi kocsma a Szent Anna Plébániatemplom közelébe, amelyet sikerült az év egyik legforróbb napján egy gyalogséta keretében felkeresni. A templomban ugyan hűvös volt, de az oda- és visszavezető úton tűzött a nap. Így adódott, hogy a Pálmában megálltunk felfrissülni, azért...

2020. október 21.
Már két alkalommal jártunk a Vokálban, és szerintem esélyes, hogy megyünk a jövőben is. Első alkalommal délután néztünk be, még egész jó idő volt, így a teraszon és a benti, azaz lenti részben is üldögéltünk. Részben szuterénben került kialakításra a bisztró, amely korábban kézműves burgerezőként...

2020. október 19.
Az Árkád Üzletház felső szintjén lévő újabb éttermes szigeten szinte minden helyet végig teszteltem, a Yolo sem maradt ki a sorból. Ők egészséges, mentes ételeket kínálnak, ami most eléggé trendi koncepciónak számít. Ugyanakkor nekem azért volt némi fenntartásom, mert igaz, hogy az édesburgonya...