Tradíció és minőség magentába csomagolva

Belvárosi Auguszt Cukrászda BudapestBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest a térképen

2023. októberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2023. október 19.
Nem hagyott nyugodni, hogy évekkel ezelőtt olyan gyenge értékelést kellett adnom, pedig összességében az Auguszt család nevével fémjelzett cukrászdák a jobbak közé tartoznak a városban, és nekem is inkább pozitív tapasztalataim voltak. Szóval ideje volt visszatérni, s megnézni, mi változott itt az elmúlt időszakban. Jelzem, berendezés és dizájn szempontjából nem sok minden, és ez számomra abszolút nem probléma. A rendelés és a fizetés a pultnál történik, azonban a rendelést utána kihozzák az asztalhoz. Az előttünk érkező pár sokáig hezitált, így addig volt idő körbenézni, tanakodni nekünk is. A pultban késő délután - 18 órakor zárnak - már szolidabb volt a kínálat, de így is vagy tucatnyi tortaszelet és sütemény közül lehetett választani. Engem zavart, hogy a sütiket bemutató információs tábla (név, ár, mentesség jelzése) nem volt, ez talán megkönnyítette volna a tájékozódást. Árak hiányában szintén zsákbamacska volt, hogy mit is (v)eszünk, s mennyiért. Azt azért el kell mondjam, hogy az asztalokon volt étlap, itallap, amely részletesen tartalmazta ezeket, de azt már csak utólag nézegetheti a vendég. Minden esetre, a 3 szimpatikus sütit az egyik pultos hölgy részletesen bemutatta (árak említése nélkül). Ezek mindegyike francia stílusú monocake volt. Ezeken kívül voltak tradicionális torták is, még a tiramisu és a pisztácia-málna felett hezitáltam.
A választásom a FEB7 névre keresztelt pompás Magenta színű süti lett, amelynek ízvilága fehér csokoládé ropogós, citrom és eper mousse, bazsalikomos eper püré. Nagyon kellemes, könnyed, a bazsalikomtól pikáns, nem émelygős, nem gejl desszert. Ára elvitel esetén 1490 Ft, helyben erre még rájön a +12% szervizdíj, így lett 1670 Ft. A süti mellé kérés nélkül érkezett kis pohár víz.
A többiek kimért sós, sajtos aprósüteményt választottak, és a kávét is dicsérték. Az egyik korábbi értékelő által említett belső udvarra sajnos nem lehetett kimenni, viszont a ház főbejárata felől igen, valóban megér egy körbenézést ez a gyönyörű belső udvaros klasszikus körfolyosós polgárház.
Az Auguszt cukrászda berendezése azt a több mint 150 éves tradíciót hangsúlyozza, amelyre méltán lehet büszke a család. Nem véletlen, hogy külföldiek is nagy számban keresik fel, többen a közeli Astoria Hotelből jöttek át ide. Előzetes rendelésre készítenek egész tortákat (10-17ezer Ft közötti árakkal lehet kalkulálni).
Hangulat:Kiváló
Belvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - MosdóBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - EgyébBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - EgyébBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - MosdóBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étlap/itallapBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étlap/itallapBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Külső képBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Külső képBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étel/italBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Étlap/itallapBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - BelsőBelvárosi Auguszt Cukrászda Budapest - Külső kép

Belvárosi Auguszt Cukrászda további értékelései

2022.12.23kollégákkal
Kedves, mosolygós üdvözléssel fogadtak. Nagyon finom kávét, teát ittunk. A sütemények kitűnő minőségűek és nagyon finomak voltak! Külön köszönjük a fiatal felszolgáló tüneményes kedvességét, gondos figyelmességét! Igazi minőségi vendéglátásban volt részünk.
2022.12.17a párjával
Budapesti séta , Kossuth Lajos utca - cukrászda . ahová be kell menni.. Egy időutazás, hangulat és finom cukrászdai kínálat. A név kötelez, de nem csalódunk benne. Tízóraira kávé, süteményiek kézműves munkák a kirakatban és a valóságban.. Csoki golyó 200 ft, kávé 1000 ft amihez már hozzá...
2019.06.11gyerekekkel
sajnos nekem nem tetszett legalábbis amit fogyasztottunk a mai nap 5 gomboc fagyi egy pohár friss narancslé és 2 pohár limonádé a fagyi finom hideg de az ize nagyon pocsék az árához képest vidéken még a legkisebb településen is sokkal finomabb a limonádé pocsék inkább citromos viz mint limonádé...
Világos Hotel Balatonvilágos - Nyári csobbanás Balatonvilágoson
Nyári csobbanás Balatonvilágoson