ZigZag: Ha ez a mousse mesélni tudna! - Borbíróság Budapest

Borbíróság Budapest értékelése

Ha ez a mousse mesélni tudna!

2018. decemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2018. december 30.
Az elmúlt években úgy 1-2 évvel ezelőttig rendre a legjobb fővárosi éttermek között tartották számon, mindig fel-felbukkant a nevük a toplistákon, de mostanában kevesebbet hallottam róluk, bár a helyszín, a berendezés, az irányvonal a konyhájukban mit sem változott. Talán nem "marketingelik", nem futtatják annyira a helyet? Igazából nem tudom, de nem is ez a lényeg. Én már régóta szerettem volna ide eljönni, úgymond várólistás volt nálam, de most sikerült rá sort keríteni. Helyszín a Fővám téri Nagycsarnok mögötti Csarnok tér. A télen is üzemelő teraszon boroshordók mutatják a bejárat felé vezető utat.
Túl sok időm nem volt, a munkahelyem két telephelye közötti jövés-menésben tértem be, így csak egy fogásra volt időm. A rövid, de izgalmas étlapot és a táblás ajánlatot átfutva egyértelműen a desszertek keltették fel az érdeklődésemet. A szívélyes és profinak tűnő pincérrel egyeztetve a tonkababos csokoládé mousse-t választottam, amely mind küllemét, mind ízvilágát és össz-harmóniáját tekintve teljesen meggyőző volt. Jól passzolt mellé az almafröccs. Az árfekvés meglehetősen magas (főételek jellemzően 3-5 ezer Ft között), a desszertek árai is 1000 Ft felettiek, melyre még rátevődik 12% kötelező szervizdíj. Másutt ennyiből meg lehet ebédelni a környéken, igaz nem ilyen színvonalon.
A borkínálat meggyőző, közel 100 féle magyar bort tartanak, a választékot folyamatosan újítják, frissítik meg.
Minden tekintetben tetszetős, igényes étterem, szívesen ennék itt máskor is.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

Borbíróság Budapest
1093 Budapest
Csarnok tér 5.

2019. március 12.
Évek óta ide viszem, küldöm vendégeimet. Mivel az árak a külföldi pénztárcákhoz vannak szabva, én nem járok gyakran, de mindig remek kiszolgálás, kifogástalan minőségű étel-ital vár. Ami még fontosabb: mikor én nem vagyok ott, akkor se csapják be a vendégeimet, mindenki mindig elégedett volt....