Családi ebéd, 4 ünnepelt januárban

Buda Gourmet BudapestBuda Gourmet Budapest a térképen

Kiváló 2022. januárban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. január 23.
Jártunk már itt családi ebéden szintén svédasztalos étkezésen, de akkor nem okozott a család körében teljesen osztatlan elégedettséget, pontosabban a szüleim mindig a Trófeát preferálták, így a földrajzi közelség és a törzsvásárlói kedvezmény, gyerekkedvezmény miatt oda jártunk inkább. Aztán a covid elég rendesen megváltoztatta az étterembe járási szokásokat és lehetőségeket.
Amikor keresgéltük, hogy hová menjünk el svédasztalos ebédre hétvégére, akkor azt tapasztaltuk, hogy a korábbi lehetőségek megfogyatkoztak, illetve akik talpon maradtak, és még mindig kínálnak svédasztalos étkezést, azok elég durván megemelték az árakat.
A Buda Gourmet ajánlata azonban korrektnek, sőt kifejezetten kedvezőnek tűnt. Hétvégi ebéd ára 4990 Ft, 12 év alatt 2490 Ft. Lehet korlátlan italt is kérni, talán 3490 Ft-ért, de mi ezzel nem éltünk, hiszen sem a gyerekek, sem a 2 felnőtt sofőr úgysem tudna alkoholos italt fogyasztani. Az étkezés 2-2 órás turnusokra osztott, előzetes asztalfoglalás nagyobb társaság esetén szükséges, 2-3 főre azonban nem.
Az étterem egy kisebb bevásárlóközpontban található a Kolosy térnél, Óbudán, amely mélygarázzsal is rendelkezik, itt parkoltunk le. A parkolás 1 órára 450 Ft-ba kerül, viszont 2 óra kedvezményes parkolást kaptunk az étteremtől. Kaptunk továbbá ajándékba welcome drink-ként 1-1 pohár pezsgőt (alkoholmentes is volt), a gyerekeknek almafröccs.
Italok terén a kis üveges Cola 490 Ft, 1 literes üveges szikvíz 890 Ft, Dúzsi Kadarka kimért vagy egész üveggel, 1190 Ft/ másfél dl. Alkoholmentes koktélok 990 Ft-ért (Mojito, Pina Colada, Waikiki). Összességében az italok sem túlárazottak.
Az ételek szerintem változatosak és bőségesek voltak, találtam köztük izgalmas fogásokat, magyaros és ázsiai ízeket is, kímélő, diétás fogásokat is. 3 féle leves (húsleves gazdagon, chilis kukoricakrém leves tortilla chipsszel, palócleves) én az utóbbit választottam. Az előételek kínálata igen széles volt, ezekből elég sokat kóstoltam; a teljesség igénye nélkül volt marha carpaccio, marokkói sertés pástétom, halkocsonya, asztalt paradicsomos pástétom, rokforttal töltött csirkepástétom, májpástétom. A főételek között én a halat hiányoltam. Főételek közül ettünk: rántott cukkinit, rántott gombát, pankóbundás csirkemellet, tofus grillezett zöldséget, BBQ oldalast, szarvasszeletet, csirkemellet citromos-tejszínes mártásban, marhaszeletet meggymártással, csicseriborsó taginét, csirke wrap-ot, zöldsalátát, majonézes salátákat, steak burgonyát, hideg tésztasalátát olívabogyóval. Nekem kifejezetten tetszett az ételek fűszerezése, állaga, elkészítési módja. Negatívum volt a szarvas mellé kínált mirelit és újramelegített hatású krokett.
A desszertek kínálata viszonylag visszafogottabb, 7 féle közül lehetett választani. A boci szelet, a csokis-banános krém (cukormentes), a csokis brownie és a mákos muffin is finom volt.
A személyzet a tányérokat folyamatosan elszállította, ürítették az asztalokat. Nem volt telt ház, kb. az asztalok 50-60%-ánál ültek. Tetszett, hogy nem volt zsúfolt a hely, és az egyes asztalok egymástól egy kicsit el voltak szeparálva. Védettségi igazolványt nem kértek, a maszkot az éttermen belül nem kellett hordani (de a személyzeten végig volt maszk). A mosdó szemben, az üzletház folyosóján található, 4 WC volt a női oldalon.
Véleményem szerint összességében megérdemli az 5 pontot ez az étterem, és valóban egy gourmet hely, szívesen ennék itt máskor is.
Összesen 3 felnőtt és 3 gyerekre italokkal, borravalóval együtt 32ezer Ft-ot fizettem. Kötelező szervizdíj nincs!
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Buda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - EgyébBuda Gourmet Budapest - Étlap/itallapBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - Étel/italBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - MosdóBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - Külső képBuda Gourmet Budapest - Külső képBuda Gourmet Budapest - Étlap/itallapBuda Gourmet Budapest - Étlap/itallapBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - Külső képBuda Gourmet Budapest - Külső képBuda Gourmet Budapest - Külső képBuda Gourmet Budapest - BelsőBuda Gourmet Budapest - Külső képBuda Gourmet Budapest - Külső kép

Buda Gourmet további értékelései

2022.06.19barátokkal
Bár szó szerint Budapest másik végén lakunk, örömmel jövünk ide, mert az ételek mindig finomak, a hangulat kellemes (bele értve a felszolgálók hozzáállását, szeretem a vicces, de nem tolakodó stílusukat). Nem utolsó sorban, és lényeg, hogy NINCS kötelező SZERVÍZDÍJ!! Az étterem egyik...
2020.06.16családjával
Meglepetés volt a terem lépcsőzetes kialakítása, így szeparáltabbak az asztalok.Nekem kényelmetlen volt a túl magas asztal, valamint a szorosan összeérő fotelok a svédasztalos vacsoránál. Az előételek kiválóak. Ízléses tálalás, bő választék,különleges, izgalmas ízvilág. Ezek után a levest...
2019.09.19barátokkal
Kedves, figyelmes kiszolgálás, finom és bőséges ételválaszték. Ar/érték arányban is kiválo Biztos, hogy megyünk még. Bátran ajánlom!
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval
Nyugdíjas ár félpanzióval